Ziyamet Dipkarpaz yolu başladı

BB Saner Kaleburnu

 

KKTC ile Türkiye arasında imzalanan protokol kapsamında Ankara’da ihalesi yapılan köy için yolların yapımına ilişkin temizlik çalışmaları Ziyamet-Dipkarpaz arasında başladı.

Çalışmaların başlaması nedeniyle Başbakan Ersan Saner bugün Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ile birlikte Kaleburnu köyünü ziyaret ederek incelemelerde buludu.

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Anavatan Türkiye arasında imzalanan protokol kapsamında köy içi yollarının temizlik çalışmalarına başlandı.

Protokola çerçevesinde yapılacak olan 322 kilometrelik köy içi yolunun temel atma töreninin de yakında yapılacağı ifade edildi.

Çalışmaların başlaması nedeniyle Başbakan Ersan Saner bugün Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu  ile birlikte Kaleburnu köyünü ziyaret ederek incelemelerde buludu.

Başbakan Ersan Saner incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada göreve geldiklerinde Anavatan Türkiye ile 4 protokol imzaladıklarını ifade ederek bu protokollerden bir tanesinin de köy içi yollarının yapımını kapsadığını ifade etti.

Toplam 322 kilometrelik köy içi yolunun ihalesinin Ankarada’da yapıldığını ve ilgili firmanın da temizlik çalışmasına başladığını söyleyen Başbakan Saner, Anavatan Türkiye’nin desteği ile altyapı yatırımlarına devam edeceklerini kaydetti.

Başbakan Saner, 53 kilometreden oluşan Ziyamet- Dipkarpaz’ın yolunun tamamlanmasıyla birlikte ülkeyi ziyaret eden turistlerin ring şekilde dolaşabileceklerini sözlerine ekledi.

 

 

Paylaş

Önceki Haber

DAÚ İLE LİMAK CYPRUS DELUXE HOTEL ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Sonraki Haber

TÜRKİYE’DEN GELEN TEKNİK HEYETLE GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ TEKNİK EKİBİ VE BİRİM SORUMLULARI  BİR TOPLANTI YAPTI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + four =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!