KIBRIS TÜRK SIRADIŞI SANATÇILAR DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

17 Haziran 2021,

KIBRIS TÜRK SIRADIŞI SANATÇILAR DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

Kıbrıs Türk Sıradışı Sanatçılar Derneği Başkanı Müjde Şener ve yönetim kurulu üyesi Belediye Başkanı İsmail Arter’e bir nezaket ziyaretinde bulunarak, Gazimağusa’da üretimlerini satışa  sundukları pazarla ilgili bilgi verdi.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, pandemi öncesinde sanatçılar çarşısı olarak Eziç Restaurant park alanında el emeği ve geri dönüşüme yönelik ürünlerini satışa sunan sanatçıların derneğe  dönüştüğünü, pandemi döneminde  aksama olsa da bu dönemde açık havada etkinliklerinin yapılabildiğini, sanatçıların çalışmalarını Belediye olarak destekleyeceklerini belirtti.

Dernek Başkanı Müjde Şener ise, Derneklerinin 7 Nisan’da kurulduğunu ve 24 üyesi olduğunu ifade ederek, el emeği ve geri dönüşüm ürünlerini yeniden var etmek ve kullanmakla ilgili çalışma yaptıklarını ve etkinliğe katılanların ev ekonomisini destekleyerek gelir elde ettiğini ifade etti. Şener, Eziç Restaurant yanındaki eski marketin olduğu yerin kullanımlarında olduğunu, haftanın Çarşamba ve Çumartesi günleri saat 10:00 ile 18.00 saatleri arasında standlarını kurarak hem satış hem üretim yaptıklarını, alanın büyük olmasından dolayı diğer dernekleri de oraya beklediklerini, hep birlikte hareket etmek istediklerini söyledi.

 

Paylaş

Önceki Haber

MESLEKİ TEKNİK ÖĞRETİM DAİRESİ MÜDÜRÜ GÜLŞEN HOCANIN VE MESLEK LİSESİ MÜDÜRÜ REDİF GÜVENSOY BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

Sonraki Haber

CANKURTARAN KURSLARIN İLK ETABI TAMAMLANDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 8 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!