Cumhurbaşkanı Tatar, Alsancak’ta düzenlenen “Doğayı Hisset Şöleni”ne katıldı

Cumhurbaşkanı Tatar: “Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla onları spor ve yararlı aktivitelere yönlendiren ve bu etkinliği hazırlayan öğretmenlerini ve emeği geçen herkesi kutlarım”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Uyuşturucu ile Mücadele Haftası kapsamında, gençler ve çocukların uyuşturucu ve bağımlılıktan uzak tutmak amacıyla, sportif ve sosyal etkinliklere yönlendirilmesinin önemine vurgu  yapmak  amacıyla, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu  himayelerinde, Yaşama Sporla Bağlan Derneği ve Medi Foundation  iş birliğinde ve Alsancak Belediyesi ev sahipliğinde, Alsancak’ta düzenlenen “Doğayı Hisset Şöleni”ne katıldı.

Uyuşturucu ile Mücadele Haftası Kapsamında, geçtiğimiz yıl yapılamayan ve bu yıl ikincisi düzenlenen ve Alsancak Belediyesi Özgürlük Milli Parkı’nda yer alan etkinlikte konuşma yapan Cumhurbaşkanı Tatar, etkinliğin büyük anlam taşıdığına vurgu yaparak, “Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak  amacıyla onları spor ve  yararlı aktivitelere yönlendiren ve bu etkinliği hazırlayan öğretmenlerini ve emeği geçen herkesi kutlarım” dedi.

Yaşadığımız ülkenin güzelliklerinin ve değerinin  bilinmesi gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı  Tatar, bu topraklarda yaşayan herkesin , tüm yöneticilerin her bir bireyin  KKTC’nin, ülkede yaşayan gençlerin, çocukların geleceği için birlikte uğraş verdiğini kaydetti.

Başbakanlığı döneminde birlikte çalıma fırsatı bulduğu Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu  Başkanı Hasan Karaokçu ve ekibini, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda gençleri ülke insanını,  çocukları bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştiridği etkinliklerden dolayı kutlayan Cumhurbaşkanı Tatar, gençler , çocuklara ailelerine, sigaradan da uzak durmaları  çağrısında bulundu.

Sağlığın  her şeyden daha önemli olduğu gerçeğinin pandemi döneminde bir kez daha ortaya çıktığını anımsatan Cumhurbaşkanı Tatar, “Sağlığımız yerinde olursa yaşama daha iyi bağlanabiliriz  daha  üretken  olabiliriz, çocuklarımızla daha fazla refah mutluluk ve güzellikler bulabiliriz” dedi.

Etkinliğe katkı koyan sportif ve sosyal alanda faaliyet gösteren derneklere, çocukların yetiştirilmesi konusunda yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden CumhurbaşkanıTatar, KKTC adına dış ülkelerde uluslararası  etkinliklere katılan genç ve minik sporcuların, önemli başarılar göstererek  şampiyonluklar kazanmasının büyük gurur olduğunu  vurgulayarak, sporcular ve eğitmenlerini kutladı.

Brüksel temaslarına da değinen Cumhurbaşkanı Tatar şunları belirtti:  “Dün Brüksel’den geldim. Orada KKTC ve halkının bekası  ve geleceği  için verdiğimiz mücadele için sizler adına konuşmalar  yaptım ve Kıbrısta iki ayrı halk olduğunu bunlardan birinin Kıbrıs Türk Halkı olduğunu, Kıbrıs Türk Halkı’nın devletinin de KKTC olduğunu, bizim arkamızda Türkiye Cumhuriyeti  olduğunu ve dolayısıyla hep birlikte, bu  topraklarda, bu vatanda güzellikler içinde refah ve huzur içinde yaşama azminde olduğumuzun mesajını tekrardan dünyaya  vermiş olmanın mutluluğu içindeyim. Bunu bu çocukların, bu gençlerin  geleceği için bu mücadeleyi  hep birlikte sürdürmek zorundayız”.
Cumhurbaşkanı Tatar, Alsancak–Karşıyaka arasındaki  yol çalışmasının, kendisinin maliye bakanı Başbakan Saner’in Ulaştırma Bakanı olduğu dönemde  başlatıldığını hatırlatarak, yolun en kısa sürede tamamlanacağını  ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, kısa süre sonra Barış Harekatının 47’nci yıl dönümünün kutlanacağını da anımsattı.
Başbakan Ersan Saner, Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, Medi Foundation Başkanı İsmet Medi, Yaşama Sporla  Bağlan Derneği Başkanı Umut Madenoğlu, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu’nun da birer konuşma yaptığı etkinlikte ayrıca, Avrupa 2’ncisi olan KKTC Hava Sporları Federasyonu  Yamaç Paraşütü Milli Sporcuları, tören alanına iniş gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde IFBB Dünya Fitness  şampiyonu  olan  Nev Fitness  sporcuları ve antrenörleri Neval Çelebioğlu Akgürgen,  Avrupa 2’ncisi olan KKTC Hava Sporları Federasyonu  Yamaç Paraşütü Milli Sporcularına, madalyaları , etkinliğe katılan protokole anı plaketleri ve etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayanlara teşekkür plaketleri sunuldu.

Etkinlikte daha sonra,  Nev Fitnes sporcularının gösterisi, Okçuluk ile atış alanında tanıtım ve atış eğitimleri, Uçurtma Şenliği, Alsancak Park Ormanı’nda çocuklara yönelik Ödüllü Hazine Avı Yarışması, “Çocuklara Sevgi Aşılıyoruz” sloganı ile halat, ip atlama, yakan top, çuval yarışı, lingiri, yumurta taşımayarışmaları, KKTC KEMPO Savunma Sporları Federasyonu sporcularının gösteri maçları, Aerobik Kango Sporu’nun tanıtımı ve gösterisi, Survivor Parkuru’nda çocuklara yönelik yarışmalar Kryo Show,Mini Disco etkinliği ödül  töreni yer aldı.

Paylaş

Önceki Haber

Yonpaş Dumlupınar, 2021-22 Futbol Sezonuna yönelik çalışmalarını sürdürüyor

Sonraki Haber

DOĞAYI HİSSET ŞÖLENİ YAPILDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + six =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!