Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ali Vehid başkanlığındaki Yenicami Ağdelen Spor Kulübü (YAK) yönetim kurulu üyelerini kabul ederek görüştü

YAK Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vehid, Cumhurbaşkanı Tatar’a YAK spor kulübü eski başkanı olmasından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Cumhurbaşkanı Tatar kabulde yaptığı konuşmada, anı plaketini almaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, Yenicami gibi köklü bir spor kulübünün iki yıl başkanlığını yapmış olmaktan ve hizmetlerde bulunmaktan dolayı şeref duyduğunu ifade etti.

YENİCAMİ BÜYÜK VE TECRÜBELİ BİR KULÜP

Cumhurbaşkanı Tatar, önemli olanın kulübün altyapısını güçlendirmek, başarıyla yaşatabilmek ve taraftarları bir arada tutabilmek olduğunu belirterek, Yenicami’nin çok sayıda taraftarı olan büyük ve tecrübeli bir kulüp olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Maliye Bakanlığı yaptığı dönemde hükümet kararı ile Metehan bölgesinde bir takım yerlerin kulüpler için tahsis edildiğini belirterek, projenin pandemi ve ekonomik koşullardan dolayı geliştirilmesinin zaman aldığını ancak bu projede kulübün gelir kaynaklarının yükseltilmesi bakımından önemli potansiyel gördüğünü ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk futbolunun geliştiğini ve spor kulüplerinin sayılarının zamanla arttığını anlatarak, pandemi dolayısıyla ara verilen futbol sezonunun Eylül’de açılacağını söyledi.

ULUSLARARASI ANLAMDA SPOR KISITLAMALARININ KALDIRILMASI AMACIYLA ARAŞTIRMALAR YAPIYORUZ
Cumhurbaşkanlığı’nda Futbol Federasyonu ile birlikte yapılan temaslarla uluslararası tanıtım bakımından nelerin yapılabileceğinin değerlendirildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin de desteğiyle uluslararası anlamda spor kısıtlanmalarının aşılması için neler yapılabileceğini araştırdıklarını ve sürekli olarak kamuoyunu ve yabancı misyonları yapılan spor kısıtlamaları konusunda bilgilendirdiklerini belirtti.

SPOR KONUSUNDA YAPILAN ENGELLEMELER KABUL EDİLEMEZ
Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta iki ayrı halktan biri olan Kıbrıs Türk halkına uygulanan insanlık dışı izolasyonların ve gençliğimize spor konusunda yapılan haksız engellemelerin asla kabul edilemeyeceğini müzakerelerde ve uluslararası her platformda dile getirdiklerini söyledi.

“ASLA TESLİM OLMAYACAĞIZ, MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Kıbrıs Rum tarafının amacının bize diz çöktürmek olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Asla teslim olmayacağız, mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Yenicami Spor Kulübü’ne emeği geçenlere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Tatar, Spor Kulübü’ne hizmet veren ancak aramızdan ayrılanlara da rahmet diledi.

Kabul sırasında, Cumhurbaşkanlığı Spor Danışmanı Sertaç Bozatlı da hazır bulundu.

Paylaş

Önceki Haber

SANER: “KIBRIS SORUNU KONUSUNDA TAM BİR MUTABAKAT İÇİNDEYİZ”

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başkanlığında yaklaşık 2 saat süren Bakanlar Kurulu’nda Maraş açılımıyla ilgili gelişmeler, yangınlar ve pandemi ele alındı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 19 =