SANER: “KIBRIS SORUNU KONUSUNDA TAM BİR MUTABAKAT İÇİNDEYİZ”

TATAR: “MARAŞ AÇILIMINI, İNSAN HAKLARININ YERİNE GETİRİLMESİ VE MAĞDURİYETLERİN GİDERİLMESİ İÇİN YAPTIK”
“RUM TARAFI MARAŞ KONUSUNDAKİ FIRSATLARI ELİNİN TERSİYLE İTTİ”
Bakanlar Kurulu’na yaklaşık 2 saat başkanlık etmesinin ardından 14.00’de ayrılan Cumhurbaşkanı Tatar, Başbakan Saner ile birlikte basına açıklamalarda bulundu.
SANER: “KIBRIS SORUNU KONUSUNDA TAM BİR MUTABAKAT İÇİNDEYİZ”
Başbakan Ersan Saner ilk sözü alarak, toplantıda öncelikle hükümetin 12 Temmuz’da ürettiği Maraş açılımı konusunu ele aldıklarını dile getirdi.
Bu konuda hükümetin atacağı adımlar ve Cumhurbaşkanı’nın Kıbrıs sorunu ve Maraş açılımındaki görüşlerinin paralellik içinde olduğunu kaydeden Saner, bu bağlamda ciddi bir işbirliği ve istişare içinde olduklarını söyledi.
Saner, toplantıda Karşıyaka’da çıkan orman yangını ve Türkiye’deki orman yangılarının ve diğer güncel konuların ele alındığını kaydetti.
Bakanlar Kurulu’nun Cumhurbaşkanı ile Kıbrıs sorunu konusunda tam bir mutabakat içinde olduğunu anlatan Saner, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığın birlikte hareket ederek Kıbrıs konusunda ortak tezleri savunmaya devam edeceğini anlattı.
Saner, Bakanlar Kurulu toplantısının süreceğini ve alınan kararların toplantı sonrasında paylaşılacağını da dile getirdi.
Paylaş

Önceki Haber

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı kutlamaları çerçevesinde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın düzenlediği resepsiyonuna katıldı.

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ali Vehid başkanlığındaki Yenicami Ağdelen Spor Kulübü (YAK) yönetim kurulu üyelerini kabul ederek görüştü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 4 =