İKİ KARDEŞİN KARINCALARIN DÜNYASINDAKİ HEYECANLI YOLCULUĞU: KARINCA KARDO, UÇAN FİL’DEN ÇIKTI!

Meraklı ikizler Ali ve Ayşe, bir sonbahar günü bahçede karşılaştıkları Kardo’nun sırtına atlıyor, karıncaların yeraltındaki dünyasında arkadaşlık ve kardeşlik duygularını pekiştiren bir maceraya dalıyorlar! Melike İlgün’ün yazdığı, Tuğçe Karaburçak’ın resimlediği Karınca Kardo, Uçan Fil logosuyla raflarda yerini aldı.

 

Epsilon Yayınevi’nin çocuk kitapları markası Uçan Fil’den çıkan Karınca Kardo’da, meraklı ikizler Ali ve Ayşe doğanın sesine kulak verip Kardo’nun peşine takılıyorlar. Karınca Kardo, sevimli mi sevimli, dost canlısı bir antenli. Yer altının derinliklerinde, karınca yuvalarından örülmüş gizemli bir labirentte yolculuğa çıkan Ali ve Ayşe’ye katılmaya ne dersiniz? Arkadaşlık ve kardeşlik kavramlarını pekiştirirken, bir yandan da karıncaların yaşamları hakkındaki gizemleri keşfedeceksiniz.

 

Melike İlgün’ün kaleme aldığı, Tuğçe Karaburçak’ın resimlediği Karınca Kardo, Uçan Fil logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

 

 

MELİKE İLGÜN HAKKINDA

Büyükler için haberler yaptı, programlar sundu. Büyükler için kitaplar, tiyatro oyunları yazdı. Üniversitedeki ablalara, abilere dersler verdi. İşyerlerindeki ablalar, abiler içinse atölye programları, eğitimler düzenledi. Yaptığı bütün işler arasında en çok çocuklara kitap yazmayı sevdi. İki kızın annesi oldu, anne olmaya bayıldı ama ona teyze denmesine hiç alışamadı. Çocukluğundan beri hayal kurmaktan, merak etmekten, soru sormaktan hiç vazgeçmedi. İlgün’ün Epsilon’dan daha önce de Yasemin’in Gizemli Bahçesi isimli üç kitaplık serisi yayımlandı. Serinin Salyangoz Sali, Uğur Böceği Uçuç ve Arı Vızkafa isimli kitaplarında da tıpkı Karınca Kardo’da olduğu gibi çocuklara doğayı sevdirmeyi, her canlının değerli ve özel olduğunu anlatmayı amaçladı.

 

TUĞÇE KARABURÇAK HAKKINDA

1992 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Üniversite öğrencisi olduğu yıllardan başlayarak çocuk kitapları resimledi, hâlen aktif olarak yurt içinde ve yurt dışında sergilere katılıyor, çocuk kitapları resimliyor. Ağırlıklı olarak; konsept sanat, çocuk kitabı ve illüstrasyonla ilgilenen çizer,resimli kitapları, çikolataları, bilgisayar oyunlarını ve çizgi filmleri çok seviyor. Çünkü bunların başka dünyaları keşfetmek için sihirli bir yol olduğunu düşünüyor. Şu an İstanbul’da çalışmalarına devam ediyor.

 

Bilgi için: epsilonyayinevi.com instagram.com/ucanfilkitap facebook.com/UcanFilKitap twitter.com/epsilonYayinevi youtube.com/channel

Paylaş

Önceki Haber

Kıbrıs Türk Toplumunun gizli kahramanlarını geleceğe taşıyan “Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri” serisinin ilk kitabı çıktı

Sonraki Haber

TÜM GELİRİ BARINAKLARA BAĞIŞLANACAK PET11 FEST x KÜÇÜKÇİFTLİK BARK 3 EKİM’DE KÜÇÜKÇİFTLİK PARK’TA!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − 14 =