Gazimağusa BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER İLE SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ GENEL MÜDÜRÜ HÜSEYİN AKCAN BİR GÖRÜŞME YAPTI

 

BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER İLE SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ GENEL MÜDÜRÜ HÜSEYİN AKCAN BİR GÖRÜŞME YAPTI

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile Sosyal Hizmetler Dairesi Genel Müdürü Hüseyin Akçan bugün saat 10:00’da Gazimağusa Belediyesinde bir görüşme yaparak özellikle pandemi döneminde yapılan yardım çalışmalarını ve bundan sonra yapılacak çalışmaları konuştu. Görüşmede ayrıca İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu Atakan Alasya da  hazır bulundu.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, göreve geldiği günden beridir Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile her zaman istişare içinde sosyal devlet anlayışı ile ihtiyaçlı insanlara ulaşmak için çalışmaları sürdürdüklerini ifade ederek, sosyal hizmetler görevinin hem çok anlamlı hem de kutsal bir görev olduğunu söyledi. Başkan İsmail Arter, Sosyal Hizmetler Müdürü Hüseyin Akcan ile bir araya gelerek yaptıkları görüşmelerden birini daha gerçekleştirdiklerini, gündemdeki konuları görüştüklerini, yaptıkları çalışmaların  pandemi  öncesi ve sonrası olarak 2  ayrı döneme  ayrıldığını ifade etti. Başkan Arter daha önceye göre pandemi döneminde belediyenin yardım konusunda ulaştığı çok sayıda insan olduğunu, bunun reklamını yapmadıklarını söyleyerek, “bu konuda yerel idare ile merkezi idarenin bir çalışma takvimi olması gerekiyor, ülkedeki durum güllük gülistanlık değil maalesef” dedi. 2020 Mart ayından itibaren Türkiye ve ülkemizi hem saran hem de sarsan Covid-19’un neden olduğu olumsuzluklarla birlikte kapanma dönemleri yaşadığımızı, belediye olarak bu dönemde etkili bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, Sosyal Hizmetler görevlilerinin koordinasyonu ile  yardım kampanyası yürüttüklerini, 10 bin paketi aşkın yardım yaptıklarını belirtti. Ülkenin bir daha öyle günler yaşamaması dileğinde bulunan Başkan Arter, o dönemde yaşanan travmaların kolay atlatılmadığını ifade etti. Bugün yaptıkları görüşmede yol haritası belirleyerek Sosyal Hizmetler ile Belediyenin daha etkili daha geniş kapsamlı çalışma yapacağını söyledi.

Sosyal Hizmetler Dairesi Genel Müdürü Hüseyin Akcan ise konuşmasında, Covid-19 döneminin Sosyal Hizmetler Dairesi ile Belediyenin çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini, Gazimağusa Belediyesine bu dönemde yaptığı çalışmalar ve sosyal hizmetler ile işbirliğinden dolayı teşekkür etti. Akcan, Belediye ile işbirliğinde o kötü dönemi atlattıklarını, en kötü dönemde gerek gıda dağıtımı gerekse de sosyal inceleme ve ihtiyaçlıların tespiti konusunda Belediyenin daireye çok yardımı olduğunu belirtti.

Paylaş

Önceki Haber

ŞANTİYELERDE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLE BAŞLAR DÖRTER

Sonraki Haber

Kapalı Maraş in günlük turist sayısı ikibin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × three =