5. MEHMETÇİK YAZ TURNUVASI TAMAMLANDI

KKTC Bilardo Şampiyonası 2. Etabı

 

 

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’nun her yıl 8 Etap üzerinden gerçekleştirdiği KKTC Bilardo Şampiyonası’nın 2. Etabı olan Mehmetçik Yaz Turnuvası tamamlandı. Mehmetçik’te Çelebi Garden Hotel’de gerçekleşen organizasyonda pandemi koşullarına rağmen adanın her yerinden katılan 61 sporcu üç gün boyunca 4 masa üzerinde mücadele etti. Oldukça çekişmeli karşılaşmalara sahne olan organizasyonda kategori birinciliklerini Büyüklerde Osman Şanlısoy, Senyörlerde Emir Konuklu ve Gençlerde de Efe Özkutaylı kazandı.

 

MEHMETÇİK’TE BİLARDO BİR BAŞKA GÜZEL

Bu yıl beşincisi düzenlenen Mehmetçik Yaz Turnuvası’nda dereceye giren sporculara ödüllerini organizasyona sponsor olan Mey-Su LTD, Kandilli Ekmek, Boztuna LTD, Mehmetçik Türk Çiftçiler Birliği, Mehmetçik Kooperatif Kredi Şti, Mehmetçik Belediyesi ve KKBF yetkilileri sundu. Ödül Töreninde açılış konuşması yapan KKBF Başkanı Aşkın Burcu: Organizasyonun 5. Kez gerçekleşmesi için maddi ve manevi katkılar sağlayan ve büyük bir dayanışma sergileyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Konuşmasında ‘Mehmetçikte bilardo bir başka güzel’ diyen Burcu, 5. Si düzenlenen organizasyonun Çelebi Garden Hotel’in ev sahipliğinde yılın en keyifli organizasyonu olmakla birlikte, bilardo sporunun Mehmetçik bölgesinde yaygınlaşması ve gelişmesine de önemli katkılar koyduğunu belirtti. Burcu; ’Bunun en güzel kanıtı, Mehmetçik Türk Çiftçiler Birliği ve Mehmetçik Avcılık Atıcılık Birliği olmak üzere iki takım olarak Bilardo Liginde mücadele eden bölge gençliğinin her geçen sene daha fazla derece elde etmesidir.’ dedi.

 

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Büyükler Kategorisi Senyörler Kategorisi Gençler Kategorisi

1. Osman Şanlısoy 1. Emir Konuklu 1. Efe Özkutaylı

2. Bilge Alaçam 2. Mehmet Şanlısoy 2. Mehmet A. Öngören

3. Soheil Soleimani 3. Rüstem Aygünlü 3. Alara Ghaffari

3. Onuç Altur 3. Mücahit Çelikağ 3. Ali Boztuna

Paylaş

Önceki Haber

Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel’in 40’ıncı Yaş Günü Onuruna Yakın Doğu Sanat Müzesi’nde Düzenlenecek Güzel Sanatlar Denizcilik Sergisi ve Gemi Modelleri Sergisi, 9 Ekim Cumartesi Saat 10.00’da KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu Tarafından AçılacakYakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel’in 40’ıncı Yaş Günü Onuruna Yakın Doğu Sanat Müzesi’nde Düzenlenecek Güzel Sanatlar Denizcilik Sergisi ve Gemi Modelleri Sergisi, 9 Ekim Cumartesi Saat 10.00’da KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu Tarafından Açılacak

Sonraki Haber

DAÜ İŞLETME VE EKONOMİ FAKÜLTESİ PRME’DE AKTİF ÜYE STATÜSÜ KAZANDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − sixteen =