“EZGİ AYÇE Sings JAZZY AJDA” 10 EKİM’DE ZORLU PSM TOUCHE’DE!

Kendi şarkılarını yazan, güçlü sesi ve yorumculuğu ile uzun yıllar Ajda Pekkan ile birlikte sahneye çıkan Ezgi Ayçe, bu kez Ajda Pekkan şarkılarını kendine has yorumu ve Caz versiyonlarıyla sunacağı repertuvarıyla 10 Ekim Pazar günü, çok özel menüsüyle damaklara benzersiz programıyla kulaklara hitap eden Zorlu PSM’nin yeni kulübü Touché’de ilk kez dinleyici ile buluşturacak.

 

Enbe Orkestrası’nın 2018 yılında yayınladığı albümünün çıkış parçası olan ve klibi Barcelona’da çekilen “Yarım Sevda” ile müzik dünyasına merhaba diyen, 2019 yılında Serdar Ayyıldız ile ortak bir çalışmaya imza atan ve sözü müziği Sezen Aksu’ya ait “Ateş Böceği” ile kısa sürede büyük ilgi gören Ezgi Ayçe, son olarak yine söz ve müziği kendisine ait “Derin Yemin” ile dinleyicilerin beğenisini topladı.

 

Müzik öğretmeni olan anne babanın çocuğu olarak küçüklüğünden bu yana müzikle büyüyen, ortaokul yıllarında annesinin yönettiği korolarda, lise yıllarında ise babasının kurduğu lise orkestrasında bas gitar çalan ve şarkı söyleyen Ezgi Ayçe aynı zamanda yıllardır birlikte sahne aldığı Ajda Pekkan şarkılarını bu kez Caz versiyonlarıyla ilk kez Touché’de seslendirmeye hazırlanıyor.

 

Kapı Açılışı 19:30 / Etkinlik Başlangıç 21:00

Biletler / Tickets @ passo.com.tr’de

 

Ezgi Ayçe hakkında daha fazla bilgi, görsel ve röportaj istekleri için; Pasion Turca PR Manager – Hakan Akoğlu – hakan@pasionturca.net – 0533 499 41 49 – 0212 2744348

 

Ezgi Ayçe Hakkında

 

İzmir doğumlu Ezgi Ayçe, üniversite için İstanbul’a geleceği yıllara dek, çok sevdiği Akçakoca’da büyümüştür. Ortaokul yıllarında annesinin yönettiği korolarda, lise yıllarında babasının kurduğu lise orkestrasında bas gitar çalmış, şarkı söylemiş ve aynı dönemde şarkı yazmaya başlamıştır.

 

Peyzaj yüksek mimarı olan Ezgi Ayçe, 2010 yılında mesleğini bırakarak müzik hayatına atılmıştır. İlk olarak 1 yıl Avrupa Korosu’nda koristlik yapmış, ardından 4 yıl Boğaziçi Caz Korosu ile dünya çapında (Amerika, İtalya, Macaristan, Avusturya, Almanya vb.) 150’nin üzerinde konser vermiştir.

 

2013 yılında, 1 yıl boyunca IKSV Caz departmanında ‘Genç Caz’ yarışmasının koordinatörlüğünü yapmış, ilk International Jazz Day organizasyonunda dünyaca ünlü sanatçılarla çalışmıştır.

 

2014 yılında Şişli Belediyesi bünyesinde kurulan Şişli Kültür Sanat departmanı ile çeşitli organizasyon ve müzikal çalışmalarda bulunmuştur.

 

Aynı yıl içerisinde Ezop Music & Production’ı kurmuştur. Kendisinin ve başka sanatçıların sahne organizasyonları ve teknik gereksinimlerini sağlayan firması ile birçok marka ile işbirliklerine imza atmıştır.

 

Gülçin’in son albümü ‘Davet’te yer alan ‘Bi Kahve’ve What da Funk grubunun seslendirdiği ‘Serseri Aşk’ gibi farklı sanatçı ve albümler için de söz ve müzik üreten Ezgi Ayçe, YouTube’da yaptığı akustik performans kayıtlarını Zuhal Müzik sponsorluğunda gerçekleştirmektedir.

 

İlk teklisi, sözü ve müziği kendisine ait olan, klibi Barcelona’da çekilen Enbe Orkestrası’nın 2018 yılındaki albümünün çıkış parçası ‘Yarım Sevda’ ile müzik dünyasına merhaba demiştir.

 

Ardından 2019 Ekim’de sözü müziği Sezen Aksu’ya ait ‘Ateş Böceği’ni Serdar Ayyıldız ile birlikte söylemiş ve şarkı Serdar Ayyıldız’ın proje albümünün çıkış parçası olmuştur.

 

Ajda Pekkan, Behzat Gerçeker, Sertab Erener, Yıldız Tilbe ve Nil Karaibrahimgil gibi sanatçılarla sahne ve albüm kayıtlarında çalışma fırsatı yakalayan Ezgi Ayçe, sözü ve müziği kendisine ait olan, “Derin Yemin” şarkısının ardından, yepyeni teklisini Kasım ayında çıkarmayı planlıyor.

Paylaş

Önceki Haber

CMIRS Eylül 2021

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Tatar: “Gençlerimizin başarılarından gurur duyuyoruz”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − seven =