Karpaz’daki Hür Eşeklerin idamesi, bakımı ve kontrolü konularında işbirliği imzalandı

Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Dipkarpaz Belediyesi, hür eşekler konusunda işbirliği imzaladı.
Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Dipkarpaz Belediyesi arasında, Karpaz’daki Hür Eşeklerin bakımı, idamesi ve bölgeye verdikleri zararın önlenmesine yönelik işbirliği anlaşması imzalandı.
Kontrol, denetim ve yönetim yetkisinin Turizm ve Çevre Bakanlığı Çevre Koruma Dairesi’nde kalmak koşulu ile Dipkarpaz Belediyesi ile yapılan iş birliği anlaşması ile Karpaz’daki Hür Eşeklerin tarım alanlarına verdikleri zararın önlenmesi ayrıca, tarfik güvenliğinin de sağlanması amacını taşımaktadır.
Turizm ve Çevre Bakanlığı adına Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ,le Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun’un imzaladığı işbirliği anlaşması kapsamında, Dipkarpaz Belediyesi ilk adım olarak, telli alanın giriş çıkışını kontrol altına alacak varsa eksiklikler giderilecek.
Ayrıca işbirliği anlaşmasıo uyarınca, telli alan içerisinde yaşayan eşeklerin cinsiyet ve popülasyonu, Dipkarpaz Belediyesi tarafından tespit edip kayıt altına alacak.
Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Dipkarpaz Belediyesi arasında imzalanan işbirliği anlaşması gereğince, Belediye yaptığı çalışmaları her ay için ayda bir kez olmak kaydıyla, Turizm ve Çevre Bakanlığı Çevre Koruma Dairesi’ne raporlayacak.
Paylaş

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Tatar, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu (TÜMBİFED) ile T.C. Kempo Savunma Sporları Federasyonu heyetini kabulünde vurguladı: “Anavatan Türkiye ile bağlarımızı kimsenin koparmasına müsaade etmeyiz”

Sonraki Haber

YAMAÇPARAŞÜTÜ MİLLİ TAKIM DENEYİM KAZANDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + one =