AMAZON’UN KURUCUSU JEFF BEZOS’TAN EFSANEVİ BİR ŞİRKET OLMAK İÇİN 14 TEMEL PRENSİP, JEFF BEZOS: AMAZON HİSSEDARLARINA MEKTUPLAR KİTABINDA!

Epsilon logolu Jeff Bezos: Amazon Hissedarlarına Mektuplar kita, Steve Anderson ve Karen Anderson tarafından, Amazon CEO’su Bezosun hissedarlara yazdığımektuplar analiz edilerek derlendi. Amazon’un efsanevi başarısına giden yoldaki prensiplerin, kolaylıkla kavranır ve her iş alanına veya kuruluşa uyarlanabilir bir dileçeviren kitap, 14 Büyüme Prensibi’yle iş dünyasında başarılı olmak isteyen herkese ışık tutuyor. Kitap, Jeff Bezos’un nasıl “başarılı başarısızlık” yaşadığından uzaya nasıl baktığına kadar birçok şey üzerine etkileyici hikâyeler de sunuyor.

Jeff Bezos: Amazon Hissedarlarına Mektuplar’da, yıllardır iş ve teknoloji dünyasındaki eğilimleri araştıran Steve Anderson, Karen Anderson ile birlikte Bezos’un Amazon hissedarlarına yazdığı mektupları derinlemesine inceliyor. 14 Büyüme Prensibi’ni analiz eden ikili kitapta, mektuplarda açıkça görünen veya yüzeyin altında saklı olan kavramları gün yüzüne çıkararak, Amazon’un benzersiz tırmanışına nasıl yardım ettiklerini gösteriyor.

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon’un başarı sırlarını öğrenmek ister misiniz? En önemli adım risk almak… Ancak bunu kendi yararınıza nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, risk almak maliyetli (hatta felaket) olabilir. Amazon CEO’su Jeff Bezosun hissedarlara yazdığı; neden, ne zaman, nasıl risk aldığını ve başarıya ulaşma yollarınıanlattığı yıllık inceleme mektuplarının analizi olan Jeff Bezos: Amazon Hissedarlarına Mektuplar’da; Amazonda büyümenin kapısını açan anahtarın ne olduğunu öğreneceksiniz. Bezos’un son yirmi yıldır, her yıl yazdığı Hissedar Mektupları her işletme sahibine bir yol haritası olabilir. Bu mektuplar sayesinde onun gördüklerini görecek, düşündüklerini düşüneceksiniz ve sonra bunları daha önce aklınıza getirmediğiniz şekillerde –Bezos’un Amazon’u dünyanın en başarılı şirketlerinden biri yaptığı şekillerde– kendi işinizeuygulayacaksınız.

Jeff Bezos: Amazon Hissedarlarına Mektuplar, dünya çapında işlerin büyümesine yardımcı olacak ve Bezos’un yaptığı gibi dünyanın gelişmesine ve şekillenmesine katkı sağlayan fikir ve hizmetleri yaymaya devam edecek.

Steve Anderson ve Karen Anderson’ın derlediği Jeff Bezos: Amazon Hissedarlarına Mektuplar adlı kitap, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

JEFF BEZOS HAKKINDA

Jeffrey Preston Bezos, dünya çapında faaliyet gösteren teknoloji şirketi Amazon’un kurucusu,CEO’su ve başkanı olarak bilinen Amerikalı internet girişimcisi, sanayici, medya sahibi ve yatırımcıdır.2017 öncesi, Forbes servet endeksindeki listesindeki ilk yüz milyarderden olan Bezos, 2017 sonrasıise dünyanın en zengin kişisi oldu ve Temmuz 2018’de net serveti 150 milyar Amerikan dolarını geçti.  Geliştirdiği bu girişimin başarı doğurmasıyla, Time tarafından 1999’da Yılın Kişisi seçildi. BlueOrigin’in de kurucusu ve sahibi olan Bezos, 2013 yılında The Washington Post gazetesini satın alarakmedya sektörüne de giriş yaptı.

Paylaş

Önceki Haber

KÜLTÜR DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ MALİ YARDIM BAŞVURU DUYURUSU

Sonraki Haber

6 sanayicimizle katıldığımız Anuga 2021 sona erdi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three − 1 =