Flaş Haber :

GAZİMAĞUSA İLÇESİNDEKİ KADIN ÖRGÜTLERİNİN ÜRETİMLERİ BANDABULİYA’DA SATIŞA SUNULUYOR

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Irgat”ta Emre Kınay, yüreğinde iyilik ve insanlığa olan inancıyla kendini büyükşehirde bulan Irgat’ın kötülük karşısında yaşadığı dönüşümü bazen hüzünlü bazen de gülümseten bir anlatımla sahneye taşıyor. Türkiye’de geçen ve bu toprakların hiç de yabancı olmadığı, yürek burkan bir hikâyeyi Shakespeare’in cümleleriyle anlatan “Irgat”, 17 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnelenecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Günkut Ajans direktörleri Bülent Günkut, Mehmet Günkut ve 34. Miss Kuzey Kıbrıs 2021 yarışmasında dereceye giren güzelleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karpaz’da 4 köpeğin ağaca asılarak vahşice katledilmesine yönelik açıklama yaptı: “İnfial yaratan bu olayın faillerinin polisimiz tarafından ivedilikle belirlenip, yargı önüne çıkarılacağına inancım tamdır”

Bozatlı anısına yarışacaklar

Efes Pilsen Darts Süper Ligi’ne devam edildi

UKÜ Psikoloji Bölümü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti

Aralık 7, 2021 18:32

Amcaoğlu YDÜ de sergi açacak

 

Abdukodir Rakhimov’un “Geleceğin Ortamı” isimli kişisel resim sergisi ile Kırgız ve Kazak sanatçıların eserlerini bir araya getiren “Karma Heykel Sergisi”, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu tarafından 27 Ekim Çarşamba Günü saat 09.30’da, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonunda açılacak

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu tarafından Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonunda 27 Ekim Çarşamba Günü saat 09.30’da ziyarete açılacak olan resim ve heykel sergileri, Tacik, Kazak ve Kırgız sanatçıların Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı eserleri sanatseverlerle buluşturacak.

Tacik sanatçı Abdukodir Rakhimov’un “Geleceğin Ortamı” isimli kişisel resim sergisi sanatçının birbirinden özel 50 eserini bir araya getiriyor. Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nin 388’inci sergisi olacak olan “Geleceğin Ortamı”, 5 Kasım tarihine kadar ziyarete açık olacak. Başta Tacikistan, ABD ve Rusya olmak üzere Japonya, Almanya, Rusya, Belarus, Belçika, Azerbaycan ve İtalya gibi pek çok ülkede karma ve kişisel sergilerde yer alan 65 yaşındaki Tacik sanatçı Abdukodir Rakhimov’un eserleri dünyanın pek çok ülkesinde müze ve kişisel koleksiyonlarda yer alıyor.

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nin 389’uncu sergisi olan “Karma Heykel Sergisi” ise Kazak ve Kırgız sanatçıların heykellerini bir araya getiriyor. Altai Usenov, Andrey Orazbayev, İsken Abdaliev, Mirlan Sultanbek Uulu, Nurlan Kebek Uulu, Talgat Zhumagulov ve Tolkunbeg Esenaliev’in heykellerinden oluşan sergide birbirinden güzel 10 heykel yer alacak.

Doç. Dr. Erdoğan Ergün: “Sanatseverleri 27 Ekim Çarşamba günü saat 09.30’da gerçekleşecek sergi açılışımıza davet ediyoruz.”

Sergilerin küratörlüğünü üstlenen Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Günsel Sanat Müzesi Müdürü Doç. Dr. Erdoğan Ergün, sergilerin sanatçıların fikirlerini toplumla paylaşmaları için en etkili yollardan biri olduğunu hatırlatarak, “Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde bulunan sanat galerilerinde izleyicisiyle buluşan tüm sergiler de bu paylaşımların en yoğun şekilde olduğu ortamlardır. Kaldı ki yüksek düzeyde eğitim, öğretim, sanatsal-bilimsel araştırmalar ve yayın yapan fakülte ve enstitülerin var olduğu bir kampüs içerisinde olmaları, hem toplumdaki bireylerin hem de eğitim için farklı kültürlerden gelip burada buluşan öğrencilerin varlığı bu sergileri daha da etkili ve anlamlı kılıyor” ifadesini kullandı. Doç. Dr. Ergün, “Bu anlamı paylaşmak için sanatseverleri 27 Ekim Çarşamba günü saat 09.30’da gerçekleşecek sergi açılışımıza davet ediyoruz” dedi.

Paylaş

Önceki Haber

                       TENİSTE EKREM YEŞİLADA ANI TURNUVASI İLE HD OTOMASYON CUP…

Sonraki Haber

DAÜ’DE DOĞU AKDENİZ VE KIBRIS’TAKİ GELİŞMELER ÜZERİNE KONFERANS

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 3 =