“NİCE YILLARA TÜRKİYE’M!” SADIKOĞLU, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

“NİCE YILLARA TÜRKİYE’M!”

SADIKOĞLU, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Nice Yıllara Türkiye’m diyen Başkan Sadıkoğlu, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. Yılını kutlamaktan duyduğu gurur ve mutluluğu ifade etti.

 

 

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Halkına armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98.yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında  bir kez daha Türkiye ve KKTC’nin birlik ve beraberliğine vurgu yaptı.

Başkan Sadıkoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmet ve şükran ile andığı mesajının devamında ise şunlara yer verdi: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, takvim yaprakları 28 Ekim 1923’ü gösterdiğinde ‘Efendiler, yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz’ diyerek, Türk Halkına en büyük mirasını ve emanetini bırakmasının üzerinden 98 yıl geçti. Lakin ayrılmaz bir parçası olmaktan her zaman gurur duyduğumuz, tek millet iki devlet ülküsünü yalnızca sözde değil, her alanda hissettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yılını kutluyoruz.  Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yaş coşkusunu ve heyecanını ülkemizde de yaşıyor olmak bizler için ayrıca gurur kaynağıdır. Türk milleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütünlük içinde çağdaş dünyayla bütünleşmek için kararlılığını ve mücadelesini kesintisiz sürdürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı, Kıbrıs Türk halkının da güvencesi, umudu ve gururu olarak bizlere güç vermeye devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

 

 

 

 

Paylaş

Önceki Haber

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISIYLA 1. GELENEKSEL BİSİKLET TURU CUMA GÜNÜ KAPALI MARAŞ’TA YAPILIYOR

Sonraki Haber

DAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AYKUT HOCANIN’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 3 =