Flaş Haber :

GAZİMAĞUSA İLÇESİNDEKİ KADIN ÖRGÜTLERİNİN ÜRETİMLERİ BANDABULİYA’DA SATIŞA SUNULUYOR

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Irgat”ta Emre Kınay, yüreğinde iyilik ve insanlığa olan inancıyla kendini büyükşehirde bulan Irgat’ın kötülük karşısında yaşadığı dönüşümü bazen hüzünlü bazen de gülümseten bir anlatımla sahneye taşıyor. Türkiye’de geçen ve bu toprakların hiç de yabancı olmadığı, yürek burkan bir hikâyeyi Shakespeare’in cümleleriyle anlatan “Irgat”, 17 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnelenecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Günkut Ajans direktörleri Bülent Günkut, Mehmet Günkut ve 34. Miss Kuzey Kıbrıs 2021 yarışmasında dereceye giren güzelleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karpaz’da 4 köpeğin ağaca asılarak vahşice katledilmesine yönelik açıklama yaptı: “İnfial yaratan bu olayın faillerinin polisimiz tarafından ivedilikle belirlenip, yargı önüne çıkarılacağına inancım tamdır”

Bozatlı anısına yarışacaklar

Efes Pilsen Darts Süper Ligi’ne devam edildi

UKÜ Psikoloji Bölümü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti

Aralık 7, 2021 17:39

MEHMET TURGUT’UN NFT* KOLEKSİYONU “ROCK DROP”TA YER ALAN TÜM FOTOĞRAFLAR 61 DAKİKADA SATILDI!

Başarılı fotoğrafçı Mehmet Turgut’un yeni NFT koleksiyonu “Rock Drop”ta yer alan tüm eserler 61 dakikada satıldı! Rock efsaneleri Alice Cooper ve Ozzy Osbourne’un fotoğraflarının yer aldığı koleksiyon, dünyanın en hızlı büyüyen kripto uygulaması crypto.com’da satışa çıkar çıkmaz yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Dünyaca ünlü birçok ismi fotoğraflayan Mehmet Turgut, sıradışı çalışmalarından oluşan bir seçkiyi geçtiğimiz ay crypto.com üzerinden “Rock Drop” başlıklı bir NFT koleksiyonuyla satışa çıkardı. Dijital olarak hazırlanan sanat eserleri, video oyunu öğeleri ve işitsel dosyalar gibi dijital koleksiyonların metalaştırılması için kullanılan yeni bir içerik biçimi olan NFT’ler, özgün bir dijital içeriği simgeliyor. Turgut’un NFT (non-fungible token) olarak sertifikalanan fotoğraflarının tamamı, 61 dakika içinde satıldı.

 

Çocukluğundan beri rock müzik hayranı olduğunu; rock müzisyenlerinin felsefelerini, yaşam tarzlarını ve yarattıkları dünyayı hep takip ettiğini söyleyen Mehmet Turgut, sayısız rock grubunu ve müzisyenini fotoğrafladı. Birçok rock festivalini gezen “Rock’n Frame” adlı bir sergi de açan başarılı fotoğrafçı, “Rock Drop” koleksiyonunda da efsanevi isimler Alice Cooper ve Ozzy Osbourne’un fotoğraflarına yer verdi.

 

Ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut, “Rock Drop” koleksiyonuyla giriş yaptığı NFT dünyasında yeni projeler üretmeye devam edeceğinin de müjdesini veriyor.

 

*NFT (İng. non-fungible token), dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir. NFT’ler fotoğraflar, videolar, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi öğeleri temsil etmek için kullanılabilir. Ancak, orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişim, NFT’nin alıcısı ile sınırlı değildir. Bu dijital öğelerin kopyaları herkesin edinmesi için mevcutken, NFT’ler, sahibine telif hakkından ayrı bir sahiplik kanıtı sağlamak için blok zincirlerinde izlenir.

Paylaş

Önceki Haber

Türk Harf Devrimi TC’nin kuruluşundan sonra en önemli devrimlerden biridir

Sonraki Haber

DAÜ Covid 19 Değerlendirme Raporu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =