Flaş Haber :

GAZİMAĞUSA İLÇESİNDEKİ KADIN ÖRGÜTLERİNİN ÜRETİMLERİ BANDABULİYA’DA SATIŞA SUNULUYOR

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Irgat”ta Emre Kınay, yüreğinde iyilik ve insanlığa olan inancıyla kendini büyükşehirde bulan Irgat’ın kötülük karşısında yaşadığı dönüşümü bazen hüzünlü bazen de gülümseten bir anlatımla sahneye taşıyor. Türkiye’de geçen ve bu toprakların hiç de yabancı olmadığı, yürek burkan bir hikâyeyi Shakespeare’in cümleleriyle anlatan “Irgat”, 17 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnelenecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Günkut Ajans direktörleri Bülent Günkut, Mehmet Günkut ve 34. Miss Kuzey Kıbrıs 2021 yarışmasında dereceye giren güzelleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karpaz’da 4 köpeğin ağaca asılarak vahşice katledilmesine yönelik açıklama yaptı: “İnfial yaratan bu olayın faillerinin polisimiz tarafından ivedilikle belirlenip, yargı önüne çıkarılacağına inancım tamdır”

Bozatlı anısına yarışacaklar

Efes Pilsen Darts Süper Ligi’ne devam edildi

UKÜ Psikoloji Bölümü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti

Aralık 7, 2021 17:36

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU’NUN KKTC’NİN 38’İNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Kıbrıs Türk Halkı’nın, onurlu mücadelesi sonucunda, bu topraklarda varoluşunun bir göstergesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38’inci kuruluş yıldönümünü bir kez daha büyük bir coşku, kıvanç ve gururla kutluyoruz.

Kıbrıs Türk Halkı olarak geride bıraktığımız yıllar, ülke tarihimizde unutulması mümkün olmayan hadiseler barındırmaktadır. Kıbrıs Türk Halkı 1974 öncesi dönemde karanlık yıllar yaşamış, çok zor şartlar altında bir varoluş mücadelesi vermiş, birçok baskı ve tehditle türlü zorluklara maruz bırakılmıştır. Tüm bu zorluk ve yokluklara rağmen inanç ve kararlılıkla büyük bir direniş ortaya koyan bu toplum Rum-Yunan saldırılarına karşı Anavatan Türkiye ile tek yürek olup onların Enosis hayallerini tarihe gömmüştür. O zor günleri yaşayan bir halkın evlatları olarak bu günlere nasıl ulaştığımızın, nelere göğüs gerdiğimizin ve ne fedakarlıklarla bulunduğumuz noktaya geldiğimizin çok iyi bilincindeyiz.

Cumhuriyetimizin 38. yıl dönümünü gururla kutladığımız bu günde, bir kez daha önemle vurgulamak istiyorum; Geçmişte Ada’da kalıcı bir çözüm sağlamak için, karşımıza çıkan fırsatlarda her seferinde iyimser ve yapıcı tavrımızı ortaya koyduk. Bunu, tüm dünya kamuoyu çok iyi bilmekte ancak görmezden gelmektedir. Birleşmiş Milletler ve uluslararası kamuoyu tarafından Kıbrıs Türk Halkı yok sayılıp, dünyaya açılımı engellense de, bu adada kendi ayakları üzerinde durabilen, Anavatan Türkiye’den aldığı güç ve destekle her alanda hızla gelişip kalkınan, güçlü demokrasisiyle ayakta duran ülkemiz ve insanımız daha fazla göz ardı edilmemelidir.

Kıbrıs Türk Halkı tarihte maruz kaldığı tüm insanlık dışı muamelelere rağmen ortaya koyduğu azim ve kararlılıkla bu topraklardaki varlığını ispatlamış, kurmuş olduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’ni her alanda ileriye taşımayı

başarmıştır. Bizlere düşen en asli görev, büyük acı, zorluk ve fedakarlıklarla elde edilen bu mirası yaşatmak, yüceltmek ve gelecek nesillere aktarmaktır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti Anavatan Türkiye’den aldığı güç ve destekle varolduğu günden bu yana güçlü bir irade ve inançla çıktığı yolda büyük gelişmeler sarfederek her gün biraz daha hakettiği refah düzeyine ulaşmak için hedeflerine doğru ilerlemektedir. Ülkemizin kalkınmasına yönelik yürütülen işbirliği ve çalışmalarla Anavatan Türkiye ile kurulan güçlü bağlar sayesinde Kıbrıs Türk Halkı, geleceğinin güvence altında olduğundan hiçbir şüphe duymamaktadır.Türk Ulusu, Osmanlı İmparatorluğundan miras bu topraklarda 400 yıl önce de vardı ve bugün de yok edilmeye çalışıldığı bu topraklarda, güçlü ve ayakları yere basarak geleceğe güvenle bakar bir şekilde varolmaya da devam edecektir. Geçmişten geleceğe bir emanet olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacak ve bayrağımız göklerde gururla dalgalanacaktır. Uluslararası toplum çok iyi bilimelidir ki, Kıbrıs Türk Halkı inanç ve kararlılıkla dün olduğu gibi bugün de, yarın da bu topraklarda varolmaya devam etme kararlılığını her şart ve koşulda korumaya azimlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın 15 Kasım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38nci kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutlar, daha refah ve güzel günleri hep birlikte karşılamayı temenni ederken, desteği ile bizlere daima güç veren Anavatan Türkiye’ye teşekkürlerimi sunarım. Özgürlük Mücadelesi Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü, Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş’ı ve bu uğurda canlarını esirgemeyen Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi, Mücahitlerimizi, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Mensuplarını şükran ve minnetle anarım.

 

 

 

Dr. Faiz SUCUOĞLU Başbakan

Paylaş

Önceki Haber

BAŞKAN SADIKOĞLU, 15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI

Sonraki Haber

DAÜ-ATAUM’DAN 15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 5 =