Flaş Haber :

GAZİMAĞUSA İLÇESİNDEKİ KADIN ÖRGÜTLERİNİN ÜRETİMLERİ BANDABULİYA’DA SATIŞA SUNULUYOR

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Irgat”ta Emre Kınay, yüreğinde iyilik ve insanlığa olan inancıyla kendini büyükşehirde bulan Irgat’ın kötülük karşısında yaşadığı dönüşümü bazen hüzünlü bazen de gülümseten bir anlatımla sahneye taşıyor. Türkiye’de geçen ve bu toprakların hiç de yabancı olmadığı, yürek burkan bir hikâyeyi Shakespeare’in cümleleriyle anlatan “Irgat”, 17 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnelenecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Günkut Ajans direktörleri Bülent Günkut, Mehmet Günkut ve 34. Miss Kuzey Kıbrıs 2021 yarışmasında dereceye giren güzelleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karpaz’da 4 köpeğin ağaca asılarak vahşice katledilmesine yönelik açıklama yaptı: “İnfial yaratan bu olayın faillerinin polisimiz tarafından ivedilikle belirlenip, yargı önüne çıkarılacağına inancım tamdır”

Bozatlı anısına yarışacaklar

Efes Pilsen Darts Süper Ligi’ne devam edildi

UKÜ Psikoloji Bölümü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti

Aralık 7, 2021 18:23

DOÇ. DR. H. OZAN GÜLCAN, ALZHEİMER HASTALIĞININ TEDAVİSİNE YÖNELİK CİHAN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİNE SUNUM GERÇEKLEŞTİRDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. H. Ozan Gülcan, Irak Cihan Üniversitesi tarafından çevrim içi olarak düzenlenen atölye çalışmasında “Alzheimer Hastalığının Tedavisinde Çoklu Hedefli Yaklaşımlar” (Treatment of Alzheimer’s Disease with Multi-target Ligands) başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

 

Doç. Dr. Gülcan gerçekleştirdiği sunumunda Alzheimer hastalığının tedavisine yönelik son beş yılda DAÜ Eczacılık Fakültesi bünyesinde doktora öğrencileri ile birlikte tasarımı, sentezi ve biyolojik aktiviteleri incelenen yüzden fazla ilaç adayı bileşiğin tanıtımını yaptı. Doç. Dr. Gülcan bu bileşiklerin mevcut ilaçlardan farklı olarak ortaya koyduğu yeni yaklaşımları katılımcılar ile paylaştı.

 

DAÜ ve Eczacılık Fakültesi hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Gülcan, çok sayıda Iraklı öğrencinin DAÜ’de eğitim gördüğünü belirtti. Sunum sonunda DAÜ Eczacılık Fakültesi’nde görevli Iraklı öğretim görevlileri Dr. Karar Shukur ile Janat Aljubooi ve öğretim elemanı Mustafa Alhadi’yi katılımcılara tanıttı. İlgili alandaki bilimsel çalışmalarda iş birliklerinin değerlendirilmesi ve bu amaç ile yeni toplantıların düzenlenmesi hedefi ile atölye çalışması sona erdi.

Paylaş

Önceki Haber

İEZB BAŞKANI KIRMIZI 15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Sonraki Haber

TİYATRO VE DUBLAJ SANATÇISI PELİN TURANCI DAÜ’DE SEMİNER VERDİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − eleven =