Flaş Haber :

GAZİMAĞUSA İLÇESİNDEKİ KADIN ÖRGÜTLERİNİN ÜRETİMLERİ BANDABULİYA’DA SATIŞA SUNULUYOR

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Irgat”ta Emre Kınay, yüreğinde iyilik ve insanlığa olan inancıyla kendini büyükşehirde bulan Irgat’ın kötülük karşısında yaşadığı dönüşümü bazen hüzünlü bazen de gülümseten bir anlatımla sahneye taşıyor. Türkiye’de geçen ve bu toprakların hiç de yabancı olmadığı, yürek burkan bir hikâyeyi Shakespeare’in cümleleriyle anlatan “Irgat”, 17 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnelenecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Günkut Ajans direktörleri Bülent Günkut, Mehmet Günkut ve 34. Miss Kuzey Kıbrıs 2021 yarışmasında dereceye giren güzelleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karpaz’da 4 köpeğin ağaca asılarak vahşice katledilmesine yönelik açıklama yaptı: “İnfial yaratan bu olayın faillerinin polisimiz tarafından ivedilikle belirlenip, yargı önüne çıkarılacağına inancım tamdır”

Bozatlı anısına yarışacaklar

Efes Pilsen Darts Süper Ligi’ne devam edildi

UKÜ Psikoloji Bölümü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti

Aralık 7, 2021 18:25

SAVAŞAN: ATATÜRK’ÜN DÜŞÜNCE SİSTEMİ SONSUZA KADAR YAŞATILACAK

 

Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83’üncü yıldönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, Atatürk’ün demokratik ve çağdaş düşünce sistemi, sahip olduğu evrensel değerleri, bilimi kılavuz edinmiş anlayışı ve miras bıraktığı ilkelerinin sonsuza kadar yaşatılacağını vurguladı.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün; fikir, siyaset ve askeri dehası ile adını Dünya tarihine silinmez harflerle yazdırdığını ve içine pek çok başarıyı sığdırdığı kısa yaşamının son anına kadar memleketine hizmet ettiğini belirten Ahmet Savaşan, 10 Kasım’ın Atatürk’ün ideallerini, emanetlerini, fikirlerini en doğru şekilde anladığımızı ve gelecek nesillere aktarmak için çalışacağımızı gösterme günü olduğuna dikkat çekti.

 

10 Kasım matem günü değildir… 10 Kasımları bir matem bir yas günü olarak görmemek gerektiğinin altını çizen Ahmet Savaşan, bu özel günün, Atatürk’ün “hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar” sözünü hatırlayarak, onun fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmak, bir ve beraber olmak gerektiğini haykırmak için fırsat olarak görmek gerektiğine işaret etti.

 

Atatürk bize bayrak için mücadeleyi öğretti… Savaşan mesajının sonunda “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bize, ülke için, vatan için, bayrak için ve kutsal saydığımız değerler için çalışmayı, gayret etmeyi, yılmamayı ve fedakarlığı öğretti. Ona olan sevgimizi ancak ondan öğrendiklerimizi hayata geçirerek gösterebiliriz. Bu özel günde Kıbrıs Türkleri olarak bizlerin de önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını, Türkiyemizin ve bizlerin Milli Mücadele kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş

Önceki Haber

BAKANLIK AÇIKLAMASI

Sonraki Haber

2021 KKTC GENEL SATRANÇ ŞAMPİYONASI ACAPULCO’DA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =