Flaş Haber :

GAZİMAĞUSA İLÇESİNDEKİ KADIN ÖRGÜTLERİNİN ÜRETİMLERİ BANDABULİYA’DA SATIŞA SUNULUYOR

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Irgat”ta Emre Kınay, yüreğinde iyilik ve insanlığa olan inancıyla kendini büyükşehirde bulan Irgat’ın kötülük karşısında yaşadığı dönüşümü bazen hüzünlü bazen de gülümseten bir anlatımla sahneye taşıyor. Türkiye’de geçen ve bu toprakların hiç de yabancı olmadığı, yürek burkan bir hikâyeyi Shakespeare’in cümleleriyle anlatan “Irgat”, 17 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnelenecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Günkut Ajans direktörleri Bülent Günkut, Mehmet Günkut ve 34. Miss Kuzey Kıbrıs 2021 yarışmasında dereceye giren güzelleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karpaz’da 4 köpeğin ağaca asılarak vahşice katledilmesine yönelik açıklama yaptı: “İnfial yaratan bu olayın faillerinin polisimiz tarafından ivedilikle belirlenip, yargı önüne çıkarılacağına inancım tamdır”

Bozatlı anısına yarışacaklar

Efes Pilsen Darts Süper Ligi’ne devam edildi

UKÜ Psikoloji Bölümü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti

Aralık 7, 2021 18:44

TİYATRO VE DUBLAJ SANATÇISI PELİN TURANCI DAÜ’DE SEMİNER VERDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü tiyatro ve dublaj sanatçısı Pelin Turancı’yı ağırladı. DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Fatoş Adiloğlu’nun “Kişilerarası İletişim” dersi kapsamında öğrencilerle buluşan Pelin Turancı, öğrencilere toplum önünde söz söyleme, etkili konuşma sanatı ve iletişimde beden dili üzerine bir seminer verdi.

 

Pelin Turancı, DAÜ’de hem öğrenci hem de tiyatro ve dublaj sanatçısı olarak bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yıllardır sahneden seyircilere dokunmak, ekrandan sesimle izleyicilere dokunmak aldığım en büyük zevkti. Şimdi ise Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü’nü ileriye taşıyan hocalarımızla birlikte, öğrencilerimizin kendilerine katmak istediklerine vesile olmak çok özel bir duygu.”

 

Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Metin Ersoy konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bölüm olarak sanata, tiyatroya ve etkili iletişime büyük önem verdiklerini dile getirerek, tiyatro ve dublaj sanatçısı Pelin Turancı’yı bölümde hem sanatçı hem de öğrenci kimliği ile ağırlamaktan büyük onur duyduklarını ifade etti. Doç. Dr. Ersoy, Pelin Turancı’ya ve kendisine bu imkânı sağlayan dersin öğretim üyesi Prof. Dr. Fatoş Adiloğlu’na teşekkür etti.

 

Pelin Turancı kimdir?

İstanbul’da sanat yaşamını sürdüren Pelin Turancı, özel bir tiyatro olan “Ak’la Kara”nın hem oyuncusu hem de Genel Koordinatörü olarak görev yapıyor. Turancı, aynı zamanda Ak’la Kara International Dubbing Studios’un dublaj sanatçısı olarak çalışmakta ve 25 yıldır oyunculuk, 12 yıldır seslendirme (dublaj) sanatçılığı da yapmaktadır.

 

Sanatçı Pelin Turancı, bu aralar İstanbul’da “On Kişiydiler” oyununda ünlü ve efsanevi sinema oyuncusu Ediz Hun ile başrolü paylaşıyor. Oyunculuğun ve dublaj sanatçılığının yanı sıra aldığı eğitimler neticesinde, toplum önünde söz söyleme, etkili konuşma sanatı ve iletişimde beden dili üzerine seminerler veren Pelin Turancı, aynı zamanda DAÜ Yeni Medya ve İletişim Bölümü öğrencisi olarak eğitim yaşamına Kıbrıs’ta devam ediyor.

Paylaş

Önceki Haber

DOÇ. DR. H. OZAN GÜLCAN, ALZHEİMER HASTALIĞININ TEDAVİSİNE YÖNELİK CİHAN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİNE SUNUM GERÇEKLEŞTİRDİ

Sonraki Haber

ALTERNATİF SAHNENİN HARİKA İSİMLERİYLE TÜRDEN TÜRE UZANACAĞIMIZ BİR KONSER 19 KASIM’DA KÜÇÜKÇİFTLİK PARK’TA!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 9 =