Flaş Haber :

GAZİMAĞUSA İLÇESİNDEKİ KADIN ÖRGÜTLERİNİN ÜRETİMLERİ BANDABULİYA’DA SATIŞA SUNULUYOR

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Irgat”ta Emre Kınay, yüreğinde iyilik ve insanlığa olan inancıyla kendini büyükşehirde bulan Irgat’ın kötülük karşısında yaşadığı dönüşümü bazen hüzünlü bazen de gülümseten bir anlatımla sahneye taşıyor. Türkiye’de geçen ve bu toprakların hiç de yabancı olmadığı, yürek burkan bir hikâyeyi Shakespeare’in cümleleriyle anlatan “Irgat”, 17 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnelenecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Günkut Ajans direktörleri Bülent Günkut, Mehmet Günkut ve 34. Miss Kuzey Kıbrıs 2021 yarışmasında dereceye giren güzelleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karpaz’da 4 köpeğin ağaca asılarak vahşice katledilmesine yönelik açıklama yaptı: “İnfial yaratan bu olayın faillerinin polisimiz tarafından ivedilikle belirlenip, yargı önüne çıkarılacağına inancım tamdır”

Bozatlı anısına yarışacaklar

Efes Pilsen Darts Süper Ligi’ne devam edildi

UKÜ Psikoloji Bölümü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti

Aralık 7, 2021 19:09

DAÜ, İSTANBUL MUHTARLAR KONFEDERASYON ÜYELERİNİ AĞIRLADI

HALKLA İLİŞKİLER VE MEDYA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BİLDİRİLMİŞTİR;

Gazimağusa Muhtarlar Derneği daveti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 38. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında İstanbul’un çeşitli illerinden ülkemize gelen İstanbul Muhtarlar Konfederasyon üyeleri, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni (DAÜ) ziyaret etti. Programları kapsamında 15 Kasım 2021, Pazartesi günü DAÜ Deniz Tesisleri’nde DAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu ile bir araya gelen muhtarlar DAÜ hakkında bilgiler aldılar.

 

Heyet, 16 Kasım 2021 Salı günü, saat 11:30’da ise DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ile DAÜ Senato Odası’nda bir araya geldi. Ziyaret sırasında DAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu da hazır bulundu.

 

Söz konusu ziyaret sırasında konuşan Prof. Dr. Hocanın, DAÜ hakkında geniş bilgiler vererek muhtarları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. DAÜ’nün eğitim ve öğretimin yanında topluma hizmete de önem verdiğinin altını çizen Prof. Dr. Hocanın, Türkiye’nin her bölgesinden öğrenci geldiğini aktardı. Prof. Dr. Hocanın ayrıca DAÜ’nün dünya sıralamalarında belirli noktalara ulaştığının da altını çizdi.

 

İstanbul Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Kadir Delibalta DAÜ’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, DAÜ ile gönül bağlarının bulunduğunu ve iş birliklerinin gelişmesi adına her zaman hazır olduklarını bildirdi. Gazimağusa Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Yeşilleme ise DAÜ’nün Gazimağusa’nın göz bebeği olduğunu belirterek, kentin DAÜ ile var olduğunu vurguladı. Ziyaret sonunda Prof. Dr. Hocanın tarafından muhtarlara hediye takdiminde bulunuldu.

Paylaş

Önceki Haber

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38’inci kuruluş yıl dönümü onuruna düzenlediği 5 sergi, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Sergi Salonunda açıldı

Sonraki Haber

Çocukları motive etmek amacıyla boyama etkinliği düzenlendiler , etkinliğe Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sn. Olgun Amcaoğlu da katıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 1 =