Flaş Haber :

GAZİMAĞUSA İLÇESİNDEKİ KADIN ÖRGÜTLERİNİN ÜRETİMLERİ BANDABULİYA’DA SATIŞA SUNULUYOR

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Irgat”ta Emre Kınay, yüreğinde iyilik ve insanlığa olan inancıyla kendini büyükşehirde bulan Irgat’ın kötülük karşısında yaşadığı dönüşümü bazen hüzünlü bazen de gülümseten bir anlatımla sahneye taşıyor. Türkiye’de geçen ve bu toprakların hiç de yabancı olmadığı, yürek burkan bir hikâyeyi Shakespeare’in cümleleriyle anlatan “Irgat”, 17 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnelenecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Günkut Ajans direktörleri Bülent Günkut, Mehmet Günkut ve 34. Miss Kuzey Kıbrıs 2021 yarışmasında dereceye giren güzelleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karpaz’da 4 köpeğin ağaca asılarak vahşice katledilmesine yönelik açıklama yaptı: “İnfial yaratan bu olayın faillerinin polisimiz tarafından ivedilikle belirlenip, yargı önüne çıkarılacağına inancım tamdır”

Bozatlı anısına yarışacaklar

Efes Pilsen Darts Süper Ligi’ne devam edildi

UKÜ Psikoloji Bölümü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti

Aralık 7, 2021 18:53

Tatlısu da Hedef sıfır atık

 

Cumhurbaşkanlığı himayesinde uygulanan ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’ın öncülüğünde gerçekleşen “hedef sıfır atık Tatlısu pilot Projesi’nin” tanıtımı bugün Tatlısu Zambak Tatil köyünde düzenlendi.

Hedef pilot bölge olarak belirlenen Tatlısu’da atıkları sıfıra indirmek.
Cumhurbaşkanlığı himayesinde uygulanan ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’ın öncülüğünde gerçekleşen “hedef sıfır atık Tatlısu pilot Projesi’nin” tanıtımı Tatlısu Zambak Tatil köyünde yapıldı.
Lansman da ilk konuşmayı yapan Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, 5 Haziran Dünya Çevre gününde hayata geçen projenin % 70 oranında başarılı olduğunu ve bölgedeki atıkların en az seviyeye indiğini anlattı.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’ın inisiyatif kullanarak söz konusu projeyi hayata geçirdiğini kaydeden Orçan, amaçlarının günü kurtarmak değil geleceği kurtarmak olduğunu vurguladı.
Cumhurbaşkanlığının katkıları ile cam atıklara % 90 başarıya ulaşıldığını ve cam kırma makinesi ile cam atıkların geri dönüştürüldüğünü ifade eden Orçan, atıkların geri dönüştürülmesinin daha yaşanılır bir çevre için şart olduğunu belirtti.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da o atık hedefi ile Tatlısu’da 5 Haziran Dünya Çevre Gününde söz konusu projeyi başlattıklarını anımsatarak, atıkların dönüştürülmesinin çevrenin yanı sıra ekonomiye de katkı sağladığını söyledi.
Sibel Tatar, plastik atıklarının doğada yok olmasının çok uzun yıllar aldığını ifade ederek, daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre için çalışmalara devam edeceklerini kaydetti ve projeyi bölge halkına emanet ederek konuşmasını tamamladı.
Projenin tanıtımı sine vizyon gözterisi ile devam etti.
Projenin tanıtım etkinliği Cumhurbaşkanlığı Turizm ve Çevre Komitesi Başkanı Prof. Dr. Özge Özden, ardından da Cumhurbaşkanlığı Çevre Danışmanı Hasibe Kusetoğulları’nın sunumu ile son buldu.

Paylaş

Önceki Haber

Çocukları motive etmek amacıyla boyama etkinliği düzenlendiler , etkinliğe Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sn. Olgun Amcaoğlu da katıldı

Sonraki Haber

DAÜ DR. FAZIL KÜÇÜK TIP FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ KOAH VE AKCİĞER KANSERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 10 =