DAÜ ile turizm ve çevre bakanlığı arasında Yeşil Adımlar Projesi

Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmak ve çevreyle ilgili çalışmalar yapmak adına  “Yeşil Adımlar Projesi” adıyla işbirliği protokolü imzalandı.

İmza töreninde basına açıklamada bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof Dr Aykut Hocanın, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin bir devlet üniversitesi olarak bilimsel anlamda Turizm ve Çevre Bakanlığı’na çevre çalışmalarıyla ilgili destek vermekten onur duyacağını belirtti.

Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da, çevre bilincinin küçük yaşlardan aşılanması gerektiğine vurgu yaptı.

Önümüzdeki yıl ilkokuldan itibaren müfredata çevre dersi konulacağını dile getiren Ataoğlu, denizlerde kirliliği önlemek adına da çevre dairesi tarafından online olarak arıtma sistemlerinin kontrol edildiğini dile getirdi.

Yapılan ve hayata geçecek olan çevre çalışmalarıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün sembolik olarak kutlanacağı günleri arzuladığını vurgulayan Ataoğlu, işbirliğinin hayırlı olmasını diledi.

Açıklamaların ardından taraflarca protokoller imzalandı

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ de Yeşil Adımlar

Sonraki Haber

İskele Dr Suat Günsel devlet ilk okulu açıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 2 =