Flaş Haber :

GAZİMAĞUSA İLÇESİNDEKİ KADIN ÖRGÜTLERİNİN ÜRETİMLERİ BANDABULİYA’DA SATIŞA SUNULUYOR

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Irgat”ta Emre Kınay, yüreğinde iyilik ve insanlığa olan inancıyla kendini büyükşehirde bulan Irgat’ın kötülük karşısında yaşadığı dönüşümü bazen hüzünlü bazen de gülümseten bir anlatımla sahneye taşıyor. Türkiye’de geçen ve bu toprakların hiç de yabancı olmadığı, yürek burkan bir hikâyeyi Shakespeare’in cümleleriyle anlatan “Irgat”, 17 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnelenecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Günkut Ajans direktörleri Bülent Günkut, Mehmet Günkut ve 34. Miss Kuzey Kıbrıs 2021 yarışmasında dereceye giren güzelleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karpaz’da 4 köpeğin ağaca asılarak vahşice katledilmesine yönelik açıklama yaptı: “İnfial yaratan bu olayın faillerinin polisimiz tarafından ivedilikle belirlenip, yargı önüne çıkarılacağına inancım tamdır”

Bozatlı anısına yarışacaklar

Efes Pilsen Darts Süper Ligi’ne devam edildi

UKÜ Psikoloji Bölümü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti

Aralık 7, 2021 18:51

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

  1. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü‘ kapsamında 24 sivil toplum örgütünün işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan etkinlikler Mağusa Kadın Merkezi Derneği tarafından yapılan basın açıklamasıyla duyuruldu.

Basın açıklamasını okuyan MAKAMER Başkanı Sıdıka Özdoğan, 25 Kasım 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde 3 kız kardeşin tecavüz edildikten sonra, işkenceyle öldürüldüğü tarih olduğunu belirten Özdoğan, 1981 yılından itibaren ise bu günün ” Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü ” olarak kabul edildiğini söyledi.

Kadın sığınma evlerinin oluşturulmasının devletin görevi olduğunun altını çizen Özdoğan, “her bölgeye beş kadın sığınma evi talebimizi ısrarla yeniliyoruz” dedi.

Özdoğan, etkinlik programı hakkında bilgi vererek açıklamasını sonlandırdı.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. HOCANIN TEKNOPARK ŞİRKETLERİYLE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN GİRİŞİMCİ ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Sonraki Haber

DAÜ Diş hekimliği fakültesi klinikleri açıldı yeni öğrenciler beyaz önlük giydi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + 15 =