DAÜ Diş hekimliği fakültesi klinikleri açıldı yeni öğrenciler beyaz önlük giydi

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kliniği açılış töreni ve fakülteye yeni kayıt yaptıran 42 öğrenciye mesleğe ilk adımın simgesi olan beyaz önlük giydirme töreni yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşmalar yapıldı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Solak, törenin 22 Kasım Diş Hekimliği ve Ağız Sağlığı gününe denk getirilerek, ağız sağlığına dikkat çekmeye çalışıldığını vurguladı.

Fakültenin 2018-2019 akademik yılında öğrenci kabul etmeye başladığını dile getiren Solak, fakültenin şu an 78 öğrencisi olduğunu kaydetti.

Dış kliniğinin bir çok zorlukla ve emek verilerek kurulduğunu anlatan Solak, öğrencilerin eğitim hayatına ve halk sağlığına büyük katkı sağlayacağına vurgu yaptı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof Dr Aykut Hocanın da, açılışı yapılacak olan kliniğin halka hizmet vereceğine vurgu yapqrak, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin egitim kurumu olmasının yanı sıra halka da hizmet verdiğinin altını çizdi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Erdal Özcenk de, modern diş kliniğinin hizmete konmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, geleceğin diş hekimlerinin de beyaz önlüklerine giyerek eğitim hayatlarına başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından 42 yeni kayıtlı öğrenciye beyaz önlükleri giydirildi.

  1. Daha sonra da diş hekimliği kliniğinin açılışı yapılarak klinik gezildi.
Paylaş

Önceki Haber

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Sonraki Haber

DAÜ Diş hekimliği fakültesi hasta kabulüne başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × three =