Flaş Haber :

GAZİMAĞUSA İLÇESİNDEKİ KADIN ÖRGÜTLERİNİN ÜRETİMLERİ BANDABULİYA’DA SATIŞA SUNULUYOR

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Irgat”ta Emre Kınay, yüreğinde iyilik ve insanlığa olan inancıyla kendini büyükşehirde bulan Irgat’ın kötülük karşısında yaşadığı dönüşümü bazen hüzünlü bazen de gülümseten bir anlatımla sahneye taşıyor. Türkiye’de geçen ve bu toprakların hiç de yabancı olmadığı, yürek burkan bir hikâyeyi Shakespeare’in cümleleriyle anlatan “Irgat”, 17 Aralık’ta Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde sahnelenecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Günkut Ajans direktörleri Bülent Günkut, Mehmet Günkut ve 34. Miss Kuzey Kıbrıs 2021 yarışmasında dereceye giren güzelleri kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karpaz’da 4 köpeğin ağaca asılarak vahşice katledilmesine yönelik açıklama yaptı: “İnfial yaratan bu olayın faillerinin polisimiz tarafından ivedilikle belirlenip, yargı önüne çıkarılacağına inancım tamdır”

Bozatlı anısına yarışacaklar

Efes Pilsen Darts Süper Ligi’ne devam edildi

UKÜ Psikoloji Bölümü, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti

Aralık 7, 2021 18:41

DAÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NDEN “KAN VER, BİR HAYAT KURTAR” ETKİNLİĞİ

21 Kasım 2021

 

DAÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NDEN “KAN VER, BİR HAYAT KURTAR” ETKİNLİĞİ

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, Toplumsal Duyarlılık Merkezi çatısı altındaki sosyal sorumluluk projelerine, bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde “Kan Ver, Bir Hayat Kurtar” sloganıyla düzenlenen etkinlik, ilk gün DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde, ikinci ve üçüncü gün ise Atatürk Meydanı’nda gerçekleşti.

 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve kan bağışının ülkemizde ne kadar önemli olduğunun bilincinde hareket eden DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü bünyesinde faaliyet gösteren Genesis Ajans, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı iş birliğiyle kan bağışı etkinliği düzenlendi. Sağlık ekipleri ile kan alım işleminin steril bir ortamda gerçekleştirilebilmesi için kampüse gelen kan bağışı otobüsü bir çok duyarlı kişinin kolayca kan vermesine imkan sağladı.

 

Yoğun ilgi gören ve üç gün süren kan bağışı etkinliğinde, ilk gün 25, ikinci gün 49 ve üçüncü gün ise 42 ünite olmak üzere toplamda 116 ünite kan bağışı toplandı. DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı ve Toplumsal Duyarlılık Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Anıl Kemal Kaya hayatı önem taşıyan etkinliğin önümüzdeki bahar döneminde tekrarlanacağı bilgisi verdi. Etkinlik sonunda Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ı, 116 kişiye umut olan DAÜ’lü gönüllü bağışcılara teşekkürlerini ileterek DAÜ’den ayrıldı.

 

 

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ ULUSLARARASI HALI SAHA TURNUVASI’NIN ŞAMPİYONU SAMBA BOYS

Sonraki Haber

Gazimağusa Devlet Hastanesi Atatürk Büstü Açılış Töreni

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + 9 =