Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 58. yıl dönümü münasebetiyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Haber Merkezi’ni ziyaret edip personelle bir araya geldi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu personelinin görevlerini en iyi şekilde sürdürmekte olduğunu ifade ederek herkese teşekkür eden Cumhurbaşkanı Tatar; 58 yıldır Kıbrıs Türkü’nün sesi olmaya devam eden Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun yöneticileri, muhabirleri, kameramanları ve spikerleri ile en iyi şekilde haberleri dünyaya duyurmakta olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Tatar; “Benim çeşitli yurt dışı temaslarım oluyor ve gittiğimiz yerlerde de Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun çalışanlarının, haberleri kısa sürede merkeze iletip bütün dünyaya yayıyor olması bize gurur veriyor” dedi.

Ziyaret sebebinin hem Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun 58. yıl dönümünü kutlamak hem de BRT Haber Merkezi’ndeki çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirmek olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, kurumun Kıbrıs Türk halkına yıllardır hizmet vermekte olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar; “Pandemi koşullarında çalışmaların doğru bir şekilde yürütülebilmesi pek de kolay olmamıştır fakat fedakarlık ve özveriyle bu zorlu şartların üstesinden gelebildik. Halkımızın, haberleri doğru ve tarafsız bir şekilde öğrenebilmesinde Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun hassasiyeti vardır. Bu bağlamda buradaki yöneticileri, idarecileri takdir ettiğimi belirtmek isterim. Bizim haberlerimize yönelik gösterdiğiniz yakın titizlik ve alakaya teşekkür ederim” diyerek kurumun herkese söz hakkı verdiğini ifade etti ve Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun yayıncılığı en iyi şekilde sürdürülebilmesinin en büyük temennisi olduğunu, bu ülkede özel yayıncılığın var olmasında da Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda yetişen çok değerli kişilerin emeklerinin olduğunu söyledi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Papa Francis’e KKTC’ye davetini, bugün resmi bir şekilde iletiyor.
Papa Francis’in şu anda zaten Kıbrıs’ta olduğunu, kendisinin kutsal görevi bağlamında KKTC’yi de ziyaret etmesini istediklerini belirten Cumhurbaşkanı Tatar,  “davet yazısı, özel temsilcim Ergün Olgun aracılığı ile Birleşmiş Milletler’e teslim edilecek ve Papa’ya bu davet resmen iletilecektir” dedi.

Paylaş

Önceki Haber

ARTER’DE 13 ve 27 ARALIK’TA, SERGİ REHBERLERİYLE ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Sonraki Haber

Teniste KTSYD Master Kupası’nın ikincisi düzenleniyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 + fifteen =