KKTC mv aday listesi

YÜKSEK SEÇİM KURULUNDAN

İLAN

 

23 Ocak 2022 tarihinde yapılacak Milletvekilliği Erken Genel Seçimi için kesinleşen aday listeleri,                                                                                                                                                                                                                                                        5/1976 sayılı Seçim ve Halkoylaması Yasası’nın 61. maddesi uyarınca, başvuru sırasına göre ilan edilir.

 

 

 

I.    CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ

 

 

  • LEFKOŞA İLÇESİ

 

  1. Tufan Erhürman
  2. Ürün Solyalı
  3. Derviş Deniz
  4. Sıla Usar İncirli
  5. Muhittin Tolga Özsağlam
  6. Doğuş Derya
  7. Devrim Barçın
  8. Filiz Besim
  9. Ahmet Muratoğlu
  10. Ödül Muhtaroğlu
  11. Cenk Paşa
  12. Haffe Işısal
  13. Hasan Ecer
  14. Ayşe Alioğlu
  15. Derviş Bladanlı
  16. Hülya Batunlu

 

     (b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ

 

  1. Asım Akansoy
  2. Seran Aysal
  3. Teberrüken Uluçay
  4. Yasin Yeni
  5. Erkut Şahali
  6. Hamit Caner
  7. Şifa Çolakoğlu
  8. Behcet Öznacar
  9. Ceyhun Ümiter
  10. Gaye Astan Çoban
  11. Derviş Karaca
  12. Cihan Tunçeli
  13. Erkan Tekeli

 

 

 

 

 

 

(c)  GİRNE İLÇESİ

 

  1. Ongun Talat
  2. Fikri Toros
  3. Ceyhun Birinci
  4. Fazilet Özdenefe
  5. Salih Sarpten
  6. Pembe Ardıç
  7. Alpay Çelebi
  8. Mahmut Kanber
  9. Özge Tahiroğlu
  10. Niyal Öztürk
  11. Mustafa İlgen

 

 

(d)  GÜZELYURT İLÇESİ

 

  1. Armağan Candan
  2. Mehmet Bozer
  3. Aslı Murat

  

 

 

 

(e)  İSKELE İLÇESİ

 

  1. Fide Kürşat
  2. Biray Hamzaoğulları
  3. Suphi Coşkun
  4. Fikret Civisilli
  5. Yalçın Kömürcügil

              

 

(f)  LEFKE İLÇESİ

 

  1. Salahi Şahiner
  2. Tuncay Sarıyer

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II.  HALKIN PARTİSİ

 

 

  • LEFKOŞA İLÇESİ

 

  1. Kudret Özersay
  2. Gülşah Sanver Manavoğlu
  3. Serhat Kotak
  4. Teksen Köroğlu
  5. Kürşat Köseoğlu
  6. Devran Vudalı
  7. Ersin Tünay
  8. Özgül Çırakoğlu
  9. Mustafa Kendir
  10. Ahmet Dağcın
  11. Batuhan Cantay
  12. Leman Nihan Pekgüleryüz
  13. Zühal Tunalı
  14. Volkan Bilal Emirkanı
  15. Ülkü Biranlı
  16. Yıldız Büyükçolpan Yılmaz

 

     (b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ

 

  1. Ayşegül Baybars
  2. Berna Çelik Doğruyol
  3. Arda Kalfaoğlu
  4. Tolga Özçelik
  5. Ethem Akmercan
  6. Raif İlkman
  7. Hüseyin Tabur
  8. Oğuz Akançay
  9. Çiler Demirtay
  10. İlknur Çetinkaya
  11. N.Elçin Erbay
  12. Orhan Delikuş
  13. Recep Sayım

 

 

(c)  GİRNE İLÇESİ

 

  1. Erek Çağatay
  2. Jale Refik Rogers
  3. Ahmet Tokatlıoğlu
  4. Yusuf Avcıoğlu
  5. Ledün Caymaz
  6. Hasret Balcıoğlu
  7. Aydın Erhuy
  8. Erhan Onuralp
  9. Muhammet Ercan
  10. Bahadır Ünlü
  11. Derya Hoca

 

 

 

(d)  GÜZELYURT İLÇESİ

 

  1. Ramadan Durmazer
  2. Mazlum Kortaş
  3. Salahiddin İskifoğlu

 

 

 

(e)  İSKELE İLÇESİ

 

  1. Ercan Beşerler
  2. Kani Buranay
  3. Emin Onuş
  4. Havva Elkovan
  5. Hanife Demir

              

 

(f)  LEFKE İLÇESİ

 

  1. Özdemir Şanlıdağ
  2. Safure Deniz

  

 

 

III.    ULUSAL BİRLİK PARTİSİ

 

 

  • LEFKOŞA İLÇESİ

 

  1. Faiz Sucuoğlu
  2. Olgun Amcaoğlu
  3. Ahmet Savaşan
  4. Sadık Gardiyanoğlu
  5. Hasan Taçoy
  6. Bertan Zaroğlu
  7. Alişan Şan
  8. Mehmet Çelebioğlu
  9. Savaş Atakan
  10. Zorlu Töre
  11. Özgür Arıkan
  12. Havva Dağsever
  13. Fisun Özsun
  14. Nurcan Yardımcı
  15. Özlem Sefer
  16. Sevil Yönlüer

 

 

 

 

     (b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ

 

  1. Sunat Atun
  2. Dursun Oğuz
  3. Oğuzhan Hasipoğlu
  4. Mehmet Başman
  5. Hakan Dinçyürek
  6. Resmiye Eroğlu Canaltay
  7. İrem Uygun Soyşen
  8. Hüseyin Çavuş
  9. Meryem Boyacı
  10. Gürsel Uzun
  11. Bora Akkuş
  12. Sultan Vural
  13. Elif Abiç

 

 

(c)  GİRNE İLÇESİ

 

  1. Kutlu Evren
  2. Ünal Üstel
  3. İzlem Gürçağ Altuğra
  4. Özdemir Berova
  5. Ferhat Erişir
  6. Türel Özer Öksüzoğlu
  7. Hasan Küçük
  8. Selim Gökbörü
  9. Mehmet Ali Tunçbilek
  10. Zalihe Damdelen
  11. Münevver Çağın

 

 

(d)  GÜZELYURT İLÇESİ

 

  1. Ali Pilli
  2. Ziya Öztürkler
  3. Hasan Büyükoğlu

 

 

 

(e)  İSKELE İLÇESİ

 

  1. Nazım Çavuşoğlu
  2. Yasemi Öztürk
  3. Mesut Genç
  4. Emrah Yeşilırmak
  5. Osman Kırşan

              

 

(f)  LEFKE İLÇESİ

 

  1. Fırtına Karanfil
  2. Aytaç Çaluda

 

IV.  DEMOKRAT PARTİ

 

  • LEFKOŞA İLÇESİ

 

  1. Ali Tunçtaşlı
  2. Mert Taşkın
  3. Mehmet Çıldır
  4. Hasan Tosunoğlu
  5. Serhan Aktunç
  6. Özlem Dinçoğlu
  7. Sinem Tip
  8. Funda Özsakınç
  9. İnanç Babaliki
  10. Hüseyin Akcan
  11. Fatma Öztürk Çatal
  12. Ali Horoz
  13. Mehmet Ortak
  14. Emel Sayar
  15. Çetin Sadeli
  16. Mete Bayramoğlu

 

     (b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ

 

  1. Fikri Ataoğlu
  2. Mücahit Kaya
  3. Şirin Zaimağaoğlu
  4. Mehmet Hasgüler
  5. Ahmet Demirel
  6. Ömer Gökel
  7. Fikret Deniz
  8. Nuray Uncu
  9. Benek Çağakanlı
  10. Ali Anıl Yüce
  11. Soyhan Bilgeer
  12. Alpaslan Diktaş
  13. Leyla Avğın

 

 

(c)  GİRNE İLÇESİ

 

  1. Serhat Akpınar
  2. Hande Kayasal Çelikden
  3. Redif Nurel
  4. Harun Demir
  5. Cemre Seziner
  6. Orsel Neşe
  7. Enver Hoca
  8. Aslı Babayiğit Cansız
  9. Arif Uzunali
  10. Atilla Deva
  11. Nazim Arslan

 

 

 

(d)  GÜZELYURT İLÇESİ

 

  1. Rahme Öğütveren
  2. Erkan Kaya
  3. Eliz Fellahoğlu

 

 

 

(e)  İSKELE İLÇESİ

 

  1. Mine Emiroğlu
  2. Maşallah Cihangir
  3. Hür Alevkayalı
  4. Musa Nurçin
  5. Çağla Eroğlu

              

 

(f)  LEFKE İLÇESİ

 

  1. Gürsel Bağlaş
  2. Hüseyin Turaç

  

 

 

 

 

V.    TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ

 

 

  • LEFKOŞA İLÇESİ

 

  1. Cemal Gürsel Özyiğit
  2. Halil Hızal
  3. Nalan Ersümer Aktan
  4. Safiye Özaltıner
  5. Filiz Uzun
  6. Mustafa Yenigüç
  7. Çelen Çağansoy
  8. Aytaç Ali Baklacı
  9. H.Doğa Yalçın
  10. Yeşim İlkan
  11. Mehmet Burhan
  12. Nevzat Özkunt
  13. Aktan Erdoğa
  14. Kamil Yayıcı
  15. Ömer Metbulut
  16. Tuğçe Özmert

 

  

     (b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ

 

  1. Yeşim Dede
  2. Yasemin Çobanoğlu
  3. İlyas Yağlı
  4. Boysan Boyra
  5. Erkan Sarı
  6. Arzu Demirel
  7. Olgu Tansuğ
  8. Hüseyin Angolemli
  9. Ecevit Aspri
  10. Mustafa Tekman
  11. Celal Nefesoğlu
  12. Yüksel Altuner
  13. Ercan Yüzüak

 

 

(c)  GİRNE İLÇESİ

 

  1. Evrim Benzetsel
  2. Zeki Çeler
  3. Şirin Telli
  4. Dilara Korkmaz
  5. Sibel Karaca
  6. Hamide Dağkıranlar
  7. Elmas Tokay
  8. Nuri Sılay
  9. Sibar Aybar
  10. Tolga Atamer
  11. Mustafa Abraş

 

 

(d)  GÜZELYURT İLÇESİ

 

  1. Faik Arçay
  2. Kamil Gilanlıoğulları
  3. Çayan Volkan

 

 

 

(e)  İSKELE İLÇESİ

 

  1. Elif Özyiğit Cengiz
  2. Mürüde Çelikağ
  3. Mehmet Barut
  4. Tülay Alpler
  5. Metin İsmet Pekri

              

 

(f)  LEFKE İLÇESİ

 

  1. Turgut Reis Karabetça
  2. Hasan İzzet Dinçoğlu

 

VI.  BAĞIMSIZLIK YOLU

 

  • LEFKOŞA İLÇESİ

 

  1. Cansu N.Nazlı
  2. Mustafa Erk
  3. Cemre İpçiler
  4. Münür Rahvancıoğlu
  5. Özlem Deligöz
  6. Ahmet Karakaşlı
  7. Nazen Şansal
  8. Gazi Gök
  9. Fatma Sezikli
  10. Tahsin Oygar
  11. Sunalp Asena
  12. Aziz Güven
  13. Behiç Anibal
  14. Mustafa Bülent Çakır
  15. Evren Cem
  16. Mustafa Keleşzade

 

     (b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ

 

  1. Sabahat Aydıç
  2. Yusuf Bülent Yüksel
  3. Sevgül Uzkan
  4. Hüseyin Akçengel
  5. Melisa Koloz
  6. Ahmet Güvenler
  7. Serap Kedi
  8. Hilmi Buruk
  9. Umut Ersoy
  10. Hasan Çağın Tezbaşar
  11. Cenk Tuncay
  12. Arif Bayraktar
  13. Tağmaç Özberk

 

 

(c)  GİRNE İLÇESİ

 

  1. Zimzer Sertel
  2. İbrahim Bulut
  3. Ayla Aydoğan Gökay
  4. Yusuf Özgü Sertel
  5. Haydar Dolmacı
  6. Güngör Acar
  7. Enver Timur Gürzap
  8. Halil İbrahim Keleşzade
  9. Gülertan Aşık
  10. Salih Hayaloğlu
  11. Mustafa Batak

 

 

(d)  GÜZELYURT İLÇESİ

 

  1. Nil Çukurovalı Özkızan
  2. Neriman Çukurovalı
  3. Meryem Nazlı

 

 

 

(e)  İSKELE İLÇESİ

 

  1. Zekiye Şentürkler
  2. Hakan Tanıttıran
  3. Nermin Sontaş
  4. Memet Kılıç
  5. Bülent Kurt

              

 

(f)  LEFKE İLÇESİ

 

  1. Feray Yalçuk
  2. Hüseyin Tezbaşar

  

 

 

 

 

 

VII.    YENİDEN DOĞUŞ PARTİSİ

 

 

  • LEFKOŞA İLÇESİ

 

  1. Enver Öztürk
  2. Talip Atalay
  3. Eda Yenen
  4. Subhi Asiltürk
  5. Kadir Yel
  6. Yılmaz Kaldırım
  7. Erşah Sabit Yılmaz
  8. Özen Topçu
  9. Ali Yenen
  10. Özlem Ayşe Doğandemir
  11. Mustafa Yeşil
  12. Ömer Yayla
  13. Banu Bozlakoğlu
  14. Hüseyin Gürlek
  15. Metin Akar
  16. Zeynep Sinem Keser

 

    

(b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ

 

  1. Erhan Arıklı
  2. Durdane Abi Acı
  3. İlter Ömeroğlu
  4. Habibe Çetin
  5. Kenan Akın
  6. Hatice Seçkin
  7. İbrahim Halil Akçabay
  8. Ali Yakar
  9. Mahmut Hayta
  10. Tamer Karakaşlı
  11. Kansu Aksu
  12. Arzu Pürtül
  13. Sema Kelebek

 

 

(c)  GİRNE İLÇESİ

 

  1. Ramazan Karal
  2. Reyhan Aydın
  3. Ercan Turhan
  4. Fatma Bahadır
  5. Mehmet Tunçtürk
  6. Şerif Yeşil
  7. Fatma Baysal
  8. Güller Karamalli
  9. Nurşah Çiftçi
  10. Süleyman Çakır
  11. Sami Güneş

 

 

(d)  GÜZELYURT İLÇESİ

 

  1. Elmas Süzgen
  2. Hakan Bozkurt
  3. Gökhan Saraç

 

 

(e)  İSKELE İLÇESİ

 

  1. Neslihan Vural
  2. Aykut Günel
  3. Arif Özbayrak
  4. Hakkı Kandemir
  5. Sefa Kurukafa

              

 

(f)  LEFKE İLÇESİ

 

  1. Nejla Gazi
  2. Lisani Yalçuk

  

VIII.  TOPLUMCU KURTULUŞ PARTİSİ – YENİ GÜÇLER

 

  • LEFKOŞA İLÇESİ

 

  1. Mehmet Çakıcı
  2. Ersen Sururi
  3. İlke Özgür Davulcu
  4. Zühal Koreli
  5. Ayşe Buran
  6. Sami Dayıoğlu
  7. İlker Balkır
  8. Ahmet Kablan
  9. Hakkı Demir
  10. Yalçın Ertugan
  11. Naile Acar
  12. Fezile Özataç
  13. Korhan Şakir
  14. Yeşim Uludağ Mertli
  15. Safiye Aydın
  16. Mehmet Eş

 

     (b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ

 

  1. Mustafa Emiroğluları
  2. Asiye Beyaz
  3. Emin Soyal
  4. Hüseyin Hakansoy
  5. Umut Kadı
  6. Zeynep Dönmez
  7. Ayhan Çakıcı Eş
  8. Mahir Demir
  9. Yasin Zateroğulları
  10. Ali Özaltın
  11. Emir Genç
  12. Üzeyir Köstü
  13. Azat Kızıl

 

 

(c)  GİRNE İLÇESİ

 

  1. Yurdaer Garip
  2. Sevilay Dolmacı
  3. Seral Çetindal
  4. Salih Ataser
  5. Fatma Köroğlu
  6. Şefik Dereli
  7. Celil Akarpınar
  8. Muhammet Gözay
  9. Hülya Kasap
  10. Hüseyin Özdurak
  11. Gonca Çağlar Şar

 

 

(d)  GÜZELYURT İLÇESİ

 

  1. Dilek Ötün Say
  2. Gönül Kargılı
  3. Şifa Ulutaş

 

 

(e)  İSKELE İLÇESİ

 

  1. Kemal Yıldız
  2. Hüsnü Arslanyürek
  3. Cennet Güneri
  4. İdris Koç
  5. Fatih Bulut

 

              

(f)  LEFKE İLÇESİ

 

  1. Tayfur Demirci
  2. Hurşit Öztemiz

  

 

 

IX.  BAĞIMSIZLAR

 

  1. Adem Yazıcı (Lefkoşa)
  2. İsmail Yıldız (Gazimağusa)
  3. Ali Sanatkar (İskele)

 

 

        

 

 

 

 

Lefkoşa,

27 Aralık 2021

 

 

 

 

Paylaş

Önceki Haber

KKTC erken genel seçimi mv adayları

Sonraki Haber

Bayan Tatar GMB de idi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + 12 =