DAÜ KENT-AG BAŞKANI PROF. DR. ŞEBNEM HOŞKARA, 6. KENT ARAŞTIRMALARI KONGRESİ’NE DAVETLİ OTURUM BAŞKANI OLARAK KATILDI

1 Ocak 2022

DAÜ KENT-AG BAŞKANI PROF. DR. ŞEBNEM HOŞKARA, 6. KENT ARAŞTIRMALARI KONGRESİ’NE DAVETLİ OTURUM BAŞKANI OLARAK KATILDI

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Kentsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi (DAÜ KENT-AG) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Hoşkara, merkezi Ankara’da bulunan Kent Araştırmaları Enstitüsü tarafından düzenlenen 6. Kent Araştırmaları Kongresi’ne katıldı. Her yıl farklı üniversitelerin ev sahipliğinde düzenlenen Kent Araştırmaları Kongresi’nin 6.’sı, bu yıl pandemi dolayısıyla çevrim içi olarak düzenlendi.

 

“Kentiçi Ulaşım” ana teması altında düzenlenen konferansta, başta kentiçi ulaşım olmak üzere, dünyada ve Türkiye’de ulaşım bütün boyutlarıyla ele alındı. DAÜ KENT-AG Başkanı Prof. Dr. Şebnem Hoşkara, kentiçi ulaşımda karar verici konumda bulunan paydaşların karşı karşıya olduğu ulaşım sorunlarının analiz edildiği ve çözüm önerilerinin sunulduğu kongrede davetli oturum başkanlığı yaptı.

 

Kentiçi Ulaşım Manifestosu Hazırlandı

Prof. Dr. Hoşkara, bunun yanı sıra kongreye DAÜ Mimarlık Doktora Programı mezunu ve İran Shahrood University of Technology Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abolfazl Dehghanmongabadi ile ortak olarak hazırlamış oldukları “Planning Complete Streets Towards Enhancing the Level of Sustainability in the Urban Transportation Sector (Kentsel Ulaşım Sektöründe Sürdürülebilirlik Düzeyini Artırmaya Yönelik ‘Eksiksiz Sokak’ Planlaması)” başlıklı bildiri ile katkıda bulundu. Kongre sonunda, katılımcılar tarafından Kentiçi Ulaşım Manifestosu hazırlandı ve yayınlandı.

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ VYK BAŞKANI DR. ERDAL ÖZCENK, DAÜ’NÜN BAŞARILARINI DEĞERLENDİRDİ

Sonraki Haber

GAZİMAĞUSA’DA FEVZİ ÇAKMAK BULVARI VE LAGUNA BÖLGESİ’NDEKİ AYDINLATMA ARMATÜRLERİ YENİLENİYOR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × two =