Birkan Uzun cenaze töreni programi


antetlikagit

Cumhurbaşkanlığı tarafından programının yapıldığı Birkan Uzun’un cenaze töreni Pazartesi günü gerçekleşecek

 

Amerika’da kayak kazasında hayatını kaybeden Kıbrıslı Türk genç dağcı Birkan Uzun; 10 Ocak 2022 Pazartesi günü, programının Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlandığı cenaze töreni ile toprağa verilecek.

“7 Kıta 7 Zirve” hedefiyle dünyanın birçok yerinde KKTC bayrağını dalgalandıran ve Kıbrıs Türk halkının gurur ve ilham kaynağı olan Birkan Uzun’un naaşı, 10 Ocak 2022 Pazartesi sabahı Ercan Havalimanı’na getirilecek.

Cenaze töreni programı

Cenaze töreni programı kapsamında, 10 milli sporcu tarafından naaşın aprondan alınıp Güzelyurt Belediyesi’ne ait cenaze aracına taşınmasının ardından, saat 09.00’da Cengiz Topel Hastanesi’nde tabutun bayrağa sarılması gerçekleştirilecek.

Saat 10.15’te naaşın Cengiz Topel Hastanesi’nden Güzelyurt Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla alınıp Güzelyurt Kaymakamlığı önüne intikalinin ardından, saat 10.45’te tören alanına getirilecek ve milli sporcular tarafından cenaze aracından alınıp katafalka konulacak.

Cenaze töreninde, sırasıyla merhum Birkan Uzun’un babası Cengiz Topel Uzun ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar birer konuşma yapacak.

Naaşın halk tarafından omuzlarda Güzelyurt Fatih Camisi’ne götürülüp musalla taşına konulmasıyla devam edecek tören programı kapsamında, saat 12.00’de cenaze namazının kılınmasının ardından Güzelyurt Belediyesi cenaze aracı ile Lefkoşa Mezarlığı’na hareket edilecek.

Mezar başında bayrağın tabuttan çıkarılması ve çıkarılan bayrağın Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından aileye verilmesinin ardından Birkan Uzun toprağa verilecek.

 

 


BRKAN_UZUN_CENAZE

Facebook Twitter YouTube
Paylaş

Önceki Haber

BOLOGNA ÜNİVERSİTESİ’NDEN YRD. DOÇ. DR. MATTEO DE PAMPHILIS DAÜ HUKUK FAKÜLTESİ’NDE DERS VERECEK

Sonraki Haber

KTSYD’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Sporun Vizyonu Eğitim Semineri, Concorde Luxury Resort’ta gerçekleştirildi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + 5 =