DAÜ iletişim öğrencilerinden uluslararası basari

DAÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ’NDEN ÖNEMLİ ULUSLARARASI BAŞARI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans Öğrencileri Kenan Münür Türktan (Kıbrıs) ve Yaşar Kızıltan (Kıbrıs) ile İletişim ve Medya Çalışmaları Doktora Öğrencisi Aida Sahebkari’nin (İran) tasarladığı posterler, uluslararası poster tasarımı yarışmasında ilk 30’a seçilerek büyük bir başarı elde etti.

45 Ülkeden 905 Eser
7 Şubat 2020 tarihinde tutuklanan Patrick Zaki’nin serbest bırakılması için düzenlenen yarışma, Zaki’nin öğrencisi olduğu Bologna Üniversitesi, Amnesty International (Uluslararası Af Örgütü) Italia ve Conversazioni sul fu – turo, Diffondiamo idee di valore ortaklığında düzenlenen, Poster for Tomorrow tarafından ise organize edilen “FREE PATRICK ZAKI” tasarım etkinliğine 45 farklı ülkeden toplam 905 eser katıldı. Etkinlik çerçevesinde tasarlanan posterler, Bologna Üniversitesi’nde cinsiyet çalışmaları üzerine yüksek lisans eğitimini sürdüren Patrick Zaki’nin özgürlüğünün kısıtlanmasını protesto ediyor.

“Patrick Zaki’nin Bir An Önce Serbest Kalmasını Diliyoruz”
DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu, söz konusu etkinliğe ilişkin yapmış olduğu açıklamada, Zaki’nin sözde düşünce suçundan dolayı tutuklanmasını ve son bir yıldır çok kötü koşullarda haksız şekilde cezaevinde tutulmasını kınadıklarını, Patrick Zaki’nin bir an önce serbest kalmasını dilediklerini belirtti. Prof. Dr. Çavuşoğlu, en temel insan hakları olan fikir ve fikirleri beyan etme özgürlüğü konularında farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, 45 farklı ülkeden 1,000’e yakın katılımcı içerisinden 30 en iyi tasarım arasında 3 DAÜ öğrencisinin çalışmalarının yer almasından dolayı gururlu olduklarını vurguladı.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ mimarlıktan imar emri açıklaması

Sonraki Haber

TC den KKTC köy yollarının yenilenmesi protokolu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 4 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!