Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneğinin 31. kuruluş yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı

Cumhurbaşkanı Tatar mesajında; “Bugün egemen eşitlikten söz edebiliyorsak, bizi bu noktaya ulaştıran mücadelede emeği geçenleri anmak bir görev ve gerekliliktir.
Geçmişten günümüze mücahit ordumuzun her seviyesinde ve rütbesinde görev yapanların mücadelesi ile kendi devletimize, egemenliğimize ve özgürlüğümüze kavuştuk. 1974 Mutlu Barış Harekâtı ile son bulan vahşet ve acılar geride kalmıştır. Bunu da Anavatan Türkiye ile Türk askerine borçluyuz.

Bugün kendi topraklarımızda, kendi devletimiz ve bayrağımızın çatısı altında özgürce yaşayabiliyorsak, bunu hayatta olan ve olmayan, emekli olmuş veya halen görev yapmakta olan tüm subaylarımıza borçluyuz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gözbebeği Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın bağrından çıkan Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneğinin 31. kuruluş yıldönümünde emekli subaylarımızı yeniden saygıyla selamlar, hayatta olmayanları rahmetle anarım.”

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. UĞUR ULAŞ DAĞLI’DAN DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ MESAJI

Sonraki Haber

Rum Yönetimi’nin Doğu Akdeniz’de gerginliği tırmandırıcı faaliyetlerine dikkat çeken KKTC Cumhurbaşkanlığı; “Doğu Akdeniz’de gerginliğe değil iş birliğine ihtiyaç vardır”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − thirteen =