ÖZGÜR SANAT TİYATRO VE KÜLTÜR DERNEĞİ’NDEN DAÜ’YE ZİYARET

ÖZGÜR SANAT TİYATRO VE KÜLTÜR DERNEĞİ’NDEN DAÜ’YE ZİYARET

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın’a Özgür  Sanat Tiyatro ve Kültür Derneği Başkanı Meryem Uygar, Genel Sekreter Gaye Astan Çoban, Sanat Yönetmeni Mehmet Ulubatlı ve Dramaturg Leyla Ulubatlı tarafından ziyaret gerçekleştirildi.

 

Gerçekleşen ziyaretin teşekkür amaçlı olduğunu ifade eden Meryem Uygar, “3 Ayna” oyununun Temmuz 2021 ayında Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda provalarının gerçekleşmesi ve oyunun sahnelenmesi konusunda DAÜ’nün sağladığı imkanların kendileri için çok büyük bir katkı olduğunu vurguladı. DAÜ’nün sanata ve sanatçıya verdiği desteğin farkında olduklarını kaydeden Uygar, yeni kurulan bir dernek olduklarını ve “3 Ayna” oyunundan sonra çok güzel geri dönüşler alarak iyi bir başlangıç yaptıklarını belirtti. DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ise DAÜ’nün imkanları doğrultusunda sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edecekleri ifade ederek, ziyaretten dolayı duyduğu mennuniyeti dile getirdi.

 

Ziyarette Özgür Sanat Tiyatro ve Kültür Derneği tarafından Prof. Dr. Hocanın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdimi yapıldı.

 

 

 

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Sonraki Haber

Kıyafet Mağrası

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 5 =